خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

تربیت صحیح والدین مانع از تاثیر آسیب‌های اجتماعی بر فرزند می‌شود

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 08:12
یک استاد فلسفه و حکمت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اگر فرزند تربیت صحیح را در خانواده ببیند، همواره در هر موقعیت و مقامی که قرار بگیرد، انسانی با شخصیت، انسان‌دوست، باوقار و معتبر خواهد بود، اما اگر کسی تربیت نشد نباید در جامعه دلیل آن را جستجو کرد، بلکه ضعف از جانب خانواده است، اگر فرزند در خانواده درست تربیت شود، آسیب‌های اجتماعی او را متاثر نخواهد کرد.
خانواده،تربيت،فرزندان،فرزند،اسلام،جامعه،صالح،مادر،پدر،استاد، ...

خلاصه خبر

استاد فلسفه و حکمت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به تعریفی از خانواده، ادامه داد: زن و مردی که متعهد شده‌اند با یکدیگر زندگی مشترک داشته باشند و صاحب فرزند هم بشوند نهاد خانواده را شکل می‌دهند، بنابراین زندگی تک‌نفره یا زندگی با حیوانات مصداق خانواده نیست، در خانواده زن و شوهر باید نسبت به یکدیگر و فرزندان اوج عاطفه را داشته باشند.
شامل می‌شود، کم‌کاری پدر و مادر در تربیت فرزندان نیز مصداق این فراز قرآن است.
وی بیان کرد: نوع رفتار و گفتار و ارتباط پدر و مادر در حضور فرزندان می‌تواند یکی از عوامل آسیب‌زا باشد و باید مراقبت صورت بگیرد، چرا که هرگونه پرخاش و تندی و نامهربانی پدر و مادر در قبال یکدیگر تأثیر نامطلوبی بر خلقیات فرزند خواهد داشت، همچنین دوستان فرزندان تأثیر مستقیم در شیوه تربیت فرزندان دارد که پدر و مادر در این خصوص نیز باید دقت و توجه لازم را داشته باشند.
خسروپناه تربیت صحیح فرزندان و تشکیل خانواده صالح و نقش پدر و مادر را در تربیت صحیح فرزندان و تشکیل خانواده صالح و مومن مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: جمع خانواده‌های صالح جامعه صالح را تشکیل می‌دهند و جامعه صالح همان جامعه مهدوی است، امام زمان(عج) برای برچیدن ظلم و جور و استقرار عدل و داد ظهور خواهند کرد و برای تحقق این مهم جامعه صالح و عادل که از خانواده‌های صالح و عادل و انسان‌مدار و بامحبت تشکیل شده به‌یاری ایشان می‌آیند.