سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اظهارات استاندار خوزستان درباره ادّعای شکنجه یکی از کارگران نیشکر هفت تپه

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
شریعتی گفت: سیستم‌های نظام جمهوری اسلامی این ادعا‌ها را پیگیری می‌کنند و دستگاه‌ها نیز سیستم‌های ارزیابی دارند، ولی بازهم تأکید می‌کنم که دستگاه‌های ذیربط این مسأله را تکذیب می‌کنند.
ادعا،خوزستان،استاندار،شريعتي،اسلامي،مطرح،آزاد،آزادي،بازداشت، ...

خلاصه خبر

به گزارش، در روز‌های اخیر، ادعایی مبنی بر شکنجه یکی از کارگران معترض هفت تپه، در شبکه‌های مجازی مطرح و به اسماعیل بخشی که مدتی را در بازداشت سپری کرده بود، منتسب شده که این فرد تاکنون در تائید یا تکذیب این ادعا واکنشی نشان نداده است.
اما از آنجاییکه موارد مطرح شده بازتاب‌هایی در افکار عمومی داشته تا جاییکه نایب رئیس دوم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی تاکید کرده است: در قانون اساسی ما شکنجه ممنوع است و باید ادعا در این مورد بررسی و کمیسیون مربوطه تشکیل جلسه دهد، خبرنگار در مورد این ادعا پیگیری‌هایی را از بالاترین مقام اجرایی استان یعنی استاندار خوزستان به عمل آورد.
۲۵ روز است که به سرکار رفته و در مدتی هم که بازداشت بوده، ۸ بار با خانواده‌اش تماس گرفته و یک‌بارهم ملاقات داشته و بعد از آزادی نیز به سرکار رفته و مشکلی نداشته است.غلامرضا شریعتی گفت: آنچه من مطلع شدم و سوال کردم این است که هیچ شکنجه‌ای درکار نبوده و رویه ما با این مسأله نیز به صورت اجتماعی و کارگری است و اگر چنین نبود که برخورد‌های دیگری با وی صورت می‌گرفت.
ایشان با پادرمیانی و وساطت من و رای اعضای شورای تأمین آزاد شده است.
هر کدام از کارگران بازداشت شده پس از آزادی، اگر ادعایی دارند می‌توانند به دستگاه قضایی مراجعه کرده و پیگیری کنند.