خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850627 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عامل جنایت بلوار پروین به دام افتاد/ سرقت طلا و جواهر فقط برای چند روز خوش گذرانی + عکس

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
عامل جنایت بلوار پروین در شرق تهران بعد از یک ماه فرار، دستگیر شد.
اميد،سرقت،جنايت،جسد،نظافت،پليس،پول،آگاهي،تماس،طلاجات،روز،خان ...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: در مورخه ۲۱/۰۹/۱۳۹۷ کشف جسد متعلق به خانمی ۵۰ ساله در محل سکونتش به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد.
وی افزود: با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.
در همان اقدامات اولیه‌ صورت گرفته در محل جنایت مشخص شد که مقتوله به علت اصابت گلوله به پیشانی به قتل رسیده است؛ طبق اظهارات دختر مقتوله که پس از مراجعت به محل سکونت مادرش با جسد وی روبرو شده بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتوله دارای مقدار قابل توجهی پول و طلاجات بوده که تماما سرقت شده است.
دختر مقتوله در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از روز گذشته چندین نوبت با تلفن منزل و گوشی تلفن همراه مادرم تماس گرفتم، اما او پاسخگوی تماس‌های من نبود تا اینکه تصمیم گرفتم تا به منزل مادرم رفته و از سلامت وی اطمینان پیدا کنم، اما زمانی که وارد خانه شدم با جسد مادرم روبرو شدم که روی زمین افتاده بود.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه‌ تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که از حدود یک ماه پیش و پس از انجام یک عمل جراحی بر روی مقتوله و به پیشنهاد اعضای خانواده‌اش، امور مربوط به نظافت منزل توسط یک کارگر خدماتی انجام می‌شد؛ در تحقیقات از دختر مقتوله مشخص شد که آخرین بار قرار بوده تا این شخص یک روز قبل از کشف جسد و به قصد انجام نظافت منزل به محل سکونت مقتوله مراجعه کند که پس از آن دیگر اطلاعی از وی وجود نداشت.
کارآگاهان با شناسایی این کارگر خدماتی به نام امید.
م (۲۰ ساله) اطلاع پیدا کردند که او همزمان با وقوع جنایت از کشور خارج و به کشور ترکیه رفته است.
در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که امید.
م پس از گذشت نزدیک به ۱۵ روز مجددا به ایران مراجعت کرده است که بلافاصله اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
سرانجام با شناسایی مخفیگاه امید.
م در منطقه میدان رهبر در شرق تهران، کارآگاهان اداره دهم در ساعت ۱۴:۰۰ روز گذشته (سه شنبه مورخه ۱۸/۱۰/۱۳۹۷) موفق به دستگیری وی شدند و در همان بازرسی اولیه از مخفیگاه متهم، یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در جنایت نیز کشف شد.
امید.
م در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیره سرقت اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: چند ماه پیش بود که در فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی جهت کار در منزل کرده بودم که مقتوله با من تماس گرفت؛ زمانی که برای اولین بار به منزل مقتوله رفته بودم، متوجه شدم که او به تنهایی زندگی می‌کند و هر از گاهی دخترش به او سرکشی می‌کند.
هر هفته یک بار به منزل مقتوله می‌رفتم و امور مربوط به نظافت خانه را انجام می‌دادم و در همین مدت متوجه شدم که وی مقدار قابل توجهی طلاجات دارد.
با اطلاع دقیق از وضعیت زندگی مقتوله، تصمیم به سرقت گرفتم؛ به یکی از دوستانم در غرب کشور تماس گرفته و او برای من یک [قبضه] سلاح کمری خریداری کرد؛ پس از رسیدن اسلحه به دستم، منتظر ماندم تا مقتوله همچون روال همیشگی با من تماس گرفته تا برای نظافت به خانه‌اش بروم تا اینکه تماس گرفت و در مورخه ۲۰/۰۹/۱۳۹۷ من برای نطافت به خانه مقتوله رفتم.
زمانی که وارد خانه شدم، اطمینان پیدا کردم که او تنهاست و کس دیگری در خانه نیست؛ زمانی که مقتوله به داخل اتاقش رفته بود، به سراغش رفتم و گلوله‌ای به سر وی شلیک کردم.
با اطلاع از محل نگهداری پول و طلاجات، اقدام به سرقت تمامی پول و طلاجات کرده و از خانه خارج شدم؛ با فروش طلاجات، در مجموع نزدیک به ۷۰ میلیون تومان پول به دست آورده بودم؛ تصمیم گرفتم تا از ایران خارج شده و به ترکیه بروم و همین کار را هم کردم، اما پس از چندین روز خوشگذرانی و پایان پول مجبور شدم تا به تهران بازگردم که پس از گذشت چند روز دستگیر شدم.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850627 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.