خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

امتناع وزارت کشور در بارگذاری نام ۱۲۲ رد صلاحیت شده انتخابات شوراها/ دخالت مجری انتخابات در روند احراز صلاحیت‌ها

فارس | سیاسی | شنبه، 22 خرداد 1400 - 01:35
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با انتقاد از دخالت‌های وزارت کشور در امر نظارت بر انتخابات گفت: متاسفانه مجری انتخابات در کارهای ناظر انتخابات ورود کرده و به وظایف قانونی خود عمل نمی کند.
كشور،انتخابات،صلاحيت،وزارت،نظارت،تاييد،هيئت،رد،مركزي،بررسي،ن ...

خلاصه خبر

سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با توجه به بررسی دقیق سوابق و تایید صلاحیت ها جلسات متعددی ظرف چند روز گذشته در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات برگزار شده و از اختیارات قانونی خود استفاده کردیم و نظر تمامی مراجع قانونی را در این باره اخذ کرده‌ایم.
رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور خاطرنشان کرد: ماده ۶۴ قانون انتخابات می‌گوید که در حوزه اجرای انتخابات، وزارت کشور و در حوزه نظارت، هیئت مرکزی نظارت فصل الخطاب بوده و تصمیمات آن بایستی اجرایی شود که متاسفانه تاکنون وزارت کشور تمکین نکرده است.
کاظمی تصریح کرد: هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور شدیداً به دخالت‌های وزارت کشور در امر نظارت بر انتخابات معترض است زیرا کار وزارت کشور فقط اجراست و نمی‌پذیریم که آنها درباره تایید و یا رد صلاحیت داوطلبین انتخابات اظهار نظر کرده و یا اسامی رد صلاحیت ها را به عنوان تایید صلاحیت بارگذاری کرده و یا اسامی تایید صلاحیت ها را به عنوان رد صلاحیت رد کنند، این اقدام خلاف قانون است و پیگرد قانونی دارد.
وی گفت: برای پیگیری موضوع کوتاه نخواهیم آمد زیرا این اقدام وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات مصداق دخالت در امر نظارت بر انتخابات است.