خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

حشمت‌الله قنبری: هر رأی یک موشک شهاب 3 است/ ولی امر مسلمین مالک اشتر می‌خواهد و نه ابوموسی

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 22 خرداد 1400 - 00:59
گروه استان‌ها- استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: اگر این دولت 80 سال هم به فعالیت خود ادامه می داد نمی توانست این انقلاب را 8 دقیقه هم به عقب بازگرداند، اینها ضعیف تر از این حرفها هستند.
نظام،انقلاب،رئيسي،انتخابات،كشور،رجل،اسلام،تاريخ،ناراحتند،قنب ...

خلاصه خبر

این دولت 80 سال هم ادامه داشت توانایی بازگرداندن انقلاب به عقب را نداشت
وی با اشاره به آنکه عمل و رفتار این گروه همراه با سوء نیت است در حالی که سوء نیت نیست، بیان کرد: این دسته شروع به تخریب نهادهای قانونی می‌کنند، می‌خواهند بدانند چرا بی صلاحیتند در حالی که شورای نگهبان چنین حرفی نزده است.
برادر بزرگوار ما در زمان ثبت نام جلوی دوربین می‌آید، بغض و گریه می‌کند و اذعان دارد که مردم گرفتارند، مضطربند، بیان می‌کند که نگران حال مردمم، من به ایشان باید بگویم که بغض و گریه شما برای مردم درست است اما این سوال مطرح است که شما به چه چیزی تأسف می‌خورید؟
عدم احراز صلاحیت برخی افراد نیازی به شورای نگهبان ندارد
استاد دانشگاه و پژوهشکر تاریخ اسلام افزود: تشخیص عدم احراز صلاحیت شما به شورای نگهبان نیاز ندراد و با مقداری عقل قابل شناسایی است و به موجب آنکه حاصل 8 سال فعالیت شما اکنون بغض و گریه برای مردم است به همین خاطر نباید احراز صلاحیت شوید.
اینها گاهی اوقات دچار غفلت می‌شوند و در پی آن حرفهای بدی می‌زنند، بدین صورت که روبروی دوربین قرار می‌گیرند، با نگاهی خیره به مردم می‌گویند که از حکومت دلسرد شده‌اند و مردم به دلیل آنکه از نظام ناراحتند در انتخابات شرکت نمی‌کنند.
حلقه اطراف برخی آقایان کسانی هستند که اساسا با نظام مخالفند
قنبری با بیان آنکه مردم شما را مظهر نظام نمی‌دانند، افزود: مردم قاسم سلیمانی را مظهر نظام می‌دانند، 8 میلیون نفر در تهران دنبال یک مچ دست دویدند چرا که مظهر نظام بود، درست است مردم ناراحتند اما باید علتش را از خودشان پرسید.
مردم حتما دلسرد هستن اما منشأ آن چیست؟
آنقدر قشنگ دروغ می‌گویند که انسان حس می‌کند اگر باور نکند گناه کبیره مرتکب شده است.
مردم به سبب تعطیلی 10 ها هزار واحد تولیدی و شرمندگی جلوی خانواده‌هایشان ناراحتند.
مردم برای آنکه 20 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود و بساط تولیدشان را نابود کرده است، ناراحتند.
وی با اشاره به آنکه مردم از اشرافیت‌گرایی و تبعیض‌ها ناراحتند، افزود: همه وعده‌ها را دروغ گفتید، فرافکنی کردید و همین سبب شده که اعتماد مردم از شما سلب شود واکنون دیگر کارنامه‌ای برای ارائه به مردم ندارد و در چنین شرایطی تاریخ‌سازی می‌کنید و با جلوی دوربین بردن شخصیت‌های محترمان دیپلماسی را مقابل میدان قرار می‌دهید.
قلب قاسم سلیمانی در نظام دیوانی شما نمی‌تپد
قنبری افزود: مردم از این ناراحتند که قلب قاسم سلیمانی در نظام دیوانی شما نمی‌تپد، اگر مردان میدان و مدافعان حرم نبودند امروز دفتر کار شما در اختیار ابوبکر البغدادی بود و امروز اداره‌های شما میدان برده فروشان داعش بود.
این حرف معنادار است.
وی در تشریح معنای رجل سیاسی گفت: یعنی قدرت تحقیر و تشخیص امر و انتخاب و تصمیم درست را داشته باشد.
شما در کجای اقتصاد همان دولت بودید؟
چقدر با مسائل متن جامعه فاصله دارید؟
وی گفت: همین کسی که امروز کاندید ریاست جمهوری شده است نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری است به معنایی مجتهد است و با این نوع سخن گفتن شما جایگاه مشروع مجلس خبرگان را تنها زیر سوال می‌برید.
مردم از وقاحت وبی‌حیایی دلسرد می‌شوند.