خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

محسن رضایی: نهضت بزرگ «خانه‌سازی ایرانیان» را ‌راه‌اندازی می‌کنم/‌بیرون کردن فقر از جامعه سخت‌تر از بیرون کردن سربازان صدام از خرمشهر نیست

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 22 خرداد 1400 - 00:59
گروه استان‌ها- کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه ساخت مسکن به‌کارگیری 300 صنعت را به‌دنبال دارد گفت: نهضت بزرگ «خانه‌سازی ایرانیان» را برای رونق اشتغال راه‌اندازی می‌کنیم.
ايران،استان،دولت،كانديداي،رضايي،رياست،جمهوري،اقتصادي،استاندا ...

خلاصه خبر

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه ما می‌خواهیم دوباره قیام کنیم و بر روی پای خود بایستیم تصریح کرد: امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی تمامی استان‌ها و اقوام را در کنار هم جمع کرده انقلاب اسلامی را تشکیل داد و دشمنان نتوانستند در مقابل ملت بایستند.
رضایی خاطرنشان کرد: امام راحل برای بار دوم همه اقوام را دور هم جمع و یک جنگ تحمیلی را مدیریت کرده و دشمنان را به زباله‌دان تاریخ فرستاد لذا ما می‌توانیم یک بار دیگر همه استان‌ها و اقوام دور هم جمع شویم و دوباره حرکت سوم را آغاز کنیم.
رضایی اظهار داشت: ما همه اقوام و همه استان‌ها را همانطور که در انقلاب و دفاع مقدس به میدان آمدند به صحنه می‌آوریم و تمام ایران تبدیل به کارگاه‌های بزرگ اقتصادی خواهد شد اما مشروط به اینکه جوانان نشاط داشته باشند، ظرفیت همه بانوان استفاده کنیم و آزادی اجتماعی در چارچوب قانون رعایت شود.
رضایی با اشاره به اینکه ما برای رسیدن به این ایده بزرگ چند خط مشی داریم ابراز داشت: استانداران دولت اقدام و تحول باید از میان مردم همان منطقه انتخاب شود؛ در هر استان از سرزمین ایران مردان بزرگی هستند که مورد غفلت واقع شده‌اند؛ در دولت ما در انتخاب استانداران پارتی بازی انجام نمی‌شود.
رضایی با تأکید بر اینکه نخستین توجه ما به اقشار آسیب‌پذیر اعم از معلمان، کشاورزان، کارگران و کارکنان دولت خواهد بود تصریح کرد: علاوه بر یارانه 450 هزار تومانی اشتغال را در استان‌ها رونق می‌بخشیم و از جمله مهمترین کارهای این حوزه ایجاد نهضت بزرگ خانه‌سازی ایرانیان است.
وی با اشاره به اینکه اکنون یک خانه 80 متری هدف 300 میلیون تومان است عنوان کرد: 10 درصد این مبلغ 30 میلیون تومان بوده و هر کس 30 میلیون تومان آورده داشته باشد از بانک‌ها می‌خواهیم که 90 درصد دیگر را به مردم وام دهند و هیچ وثیقه برای آن نیاز نیست و تنها همان خانه در حال ساخت به عنوان وسیله بانک می‌ماند.
کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه برای سود وام نیز به متقاضیان یارانه داده می‌شود اظهار داشت: ما خانه‌سازان را در بازار سرمایه می‌بریم تا از طریق بازار سرمایه نقدینگی جذب کرده و خانه را بسازند و به مردم بفروشند؛ اگر نهضت ساخت مسکن راه‌اندازی شود 300 صنعت در کنار آن رونق می‌گیرد.