خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آیا بازار طلا تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار می‌گیرد؟

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 22 خرداد 1400 - 00:12
رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی گفت: به نظر می‌رسد در چشم‌انداز میان مدت حتی با تغییر دولت،  شرایط بازار طلا آنقدرها تغییر نخواهد کرد و بازار طلا کماکان در رکود به سر خواهد برد. حتی امکان دارد این رکود شدت بیشتری به خود بگیرد.اما پیش بینی بنده بر این است که قیمت طلا در ۶ ماهه دوم سال روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.
طلا،قيمت،بازار،كشور،ركود،دلار،كاهش،جهاني،اقتصادي،رئيس،رضوي،خ ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی گفت: به نظر می‌رسد در چشم‌انداز میان مدت حتی با تغییر دولت، شرایط بازار طلا آنقدرها تغییر نخواهد کرد و بازار طلا کماکان در رکود به سر خواهد برد.
با افزایش نرخ دلار، مستقیما قیمت طلا افزایش و با کاهش قیمت دلار قیمت طلا کاهش پیدا خواهد کرد.
وی افزود: در حال حاضر بازار طلا در رکود به سر می‌برد و همه منتظر نتایج انتخابات هستند.
البته این رکود و سکون حاکم در بازار طلا تشدید شده از جانب دولت است.
رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی در خصوص تحلیل قیمت طلا در آینده افزود: دلار و طلای جهانی اکنون در وضعیت قیمت اصلاحی قرار دارد و قطعا پس از پشت سر گذاشتن دوره نرخ اصلاحی، دوباره شاهد صعود قیمت طلای جهانی خواهیم بود.
در ایران به دلیل این که بازار آزاد اقتصادی نداریم نمی‌توانیم با تکنیک‌های اقتصادی که مختص به بازار آزاد است، بازار داخلی‌مان را تقویت کنیم، بازار داخلی کشور ما کنترل شده است و به همین دلیل نمی‌توانیم با استفاده از شیوه‌های علمی-اقتصادی مختلف بازار داخلی را توسعه دهیم.