خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

«تواصی به حق» برای شکست پروژه «ایران ضعیف»

مشرق | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 23:00
در سناریوی «ابطال و تجدید انتخابات» که یکی از ابعاد پروژه «ایران ضعیف» است جریان فتنه و انحراف به نقطه وحدت رسیده و بر طبل انتخابات مجدد خواهند کوبید، انتخاباتی که بدون بررسی صلاحیت‌ها انجام شود.
ايران،انتخابات،پروژه،مشاركت،ضعيف،نظام،جريانات،سلطه،دعوت،فتنه ...

خلاصه خبر

در این یادداشت به‌طور اجمالی ابعادی از پروژه مدنظر نظام سلطه مورد واکاوی قرار می‌گیرد.
بعد از روی کار آمدن «بایدن» در کاخ‌سفید، راهبرد آمریکایی‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران وارد مرحله جدیدی شد و هدف راهبردی آن تحمیل توافقی فراتر از برجام است که مؤلفه‌های قدرت ج.ا.ا.
در این میان دشمن که می‌داند «ایران قوی» مهم‌ترین مانع در برابر تحمیل توافق ناعادلانه است، «مردم‌سالاری دینی» به‌عنوان مؤلفه بنیادین قدرت ملی را هدف تهاجم خود قرار داده و می‌کوشد با پایین آوردن سطح مشارکت در انتخابات پیش رو با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی، «ایران ضعیف» را ترسیم نماید.
آن‌ها امیدوارند تا میزان مشارکت در سطحی پایین‌تر از انتخابات گذشته ریاست جمهوری باشد تا با غیردموکراتیک و غیرقانونی خواندن آن پروژه «ضرورت ابطال و تجدید انتخابات» مشابه فتنه 88 را کلید بزنند.
بر این اساس در سناریوی «ابطال و تجدید انتخابات» که یکی از ابعاد پروژه «ایران ضعیف» است جریان فتنه و انحراف به نقطه وحدت رسیده و هم‌صدا بر طبل انتخابات مجدد خواهند کوبید، انتخاباتی که بدون بررسی صلاحیت‌ها انجام شود.
این فاز امنیتی، می‌تواند نقطه اتصال جریانات فتنه و انحراف از یک‌سو و جریان ضدانقلاب بوده و در ذیل «تابستان داغ» مسیر را برای تحمیل توافق مطلوب غرب برای تضعیف مؤلفه‌های اقتدار ملی ایران، هموار سازد.
در این میان مهم‌ترین سنگر در مقابل این تهاجم به قدرت ملی، سنگر اجتماعی است و مردم ایران اصلی‌ترین خنثی‌کنندگان این توطئه هستند.