خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

محسن رضایی: به ‌زندگی لاکچری برخی‌ها در کشورهای غربی پایان می‌دهم

مشرق | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 22:53
نامزد تصدی سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت: برای پایان دادن به مشکل مسکن جوانان نهضت بزرگ خانه‌سازی را به راه انداخته تا مردم فقط با پرداخت ۱۰ درصد قیمت صاحب خانه شوند.
قزوين،استان،كشور،اقتصادي،دولت،رضايي،مسكن،استاني،تحول،يارانه، ...

خلاصه خبر

وی صنعت ساختمان‌سازی را موتور پیشران اقتصاد کشور دانست و افزود: اگر تولید مسکن در کشور را راه‌اندازی کنیم، ۳۰۰ صنعت مختلف هم پشت سر آن به راه می‌افتند که از جمله آنها می‌توان به صنایع درب و پنجره‌سازی، سیمان، کاشی و سرامیک اشاره کرد که صنایع اصلی و مادر در استان قزوین به حساب می‌آیند.
وی همچینن از پرداخت حقوق ماهیانه به خانم‌های خانه‌دار و مادران خبر داد و گفت: هر بانوی خانه‌داری که ۶ ما آموزش تربیت فرزند و حفظ سلامت و بهداشت خانواده ببیند، حقوق ماهانه دریافت می‌کند که این کار هم تکریم مادران و امر فرزندآوری است و هم به استثمار خانگی زنان خانه‌دار در کشور ما پایان می‌دهد.
البته استان‌ها را به امان خدا رها نکرده و با حداکثر توانمان توان پشت سر استانداران و مناطق اقتصادی هستیم یا به عبارت دیگر استانداران دولت ما مسلوب‌الاختیار نیستند؛ بلکه از سوی ما حمایت و هدایت می‌شوند.
وی با تاکید بر لزوم هزینه‌کرد سپرده‌های بانکی هر استان در درون همان استان ادامه داد: یعنی اگر در استان قزوین مردم سپرده‌هایی را در بانک گذاشتند، باید سپرده مردم قزوین در همان استان هزینه شود و نباید این پول به تهران آمده و با تبدیل به ارز و دلار از تهران و کشور خارج شود.
وی ادامه داد: برای نمونه استان قزوین که بین ۱۲ استان کشور قرار گرفته، می‌تواند با اتکا به ظرفیت کشاورزی دشت قزوین و توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی به قطب تولید غذای کل کشور تبدیل شود و محصولات مرغوب آن هم از طریق ایجاد بندر خشک به بازار ۲۰۰ میلیون نفره در منطقه اقتصادی اوراسیا از جمله قزاقستان صادر شود.