خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

برنامه‌های دولت سلام برای ایلام

ایسنا | استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 22:12
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی برنامه‌های دولت سلام را برای استان ایلام اعلام کرد.
ايلام،شهرستان،منطقه،استان،ايجاد،قاضي،هاشمي،سلام،ظرفيت،صنايع، ...

خلاصه خبر

ایسنا/ایلام سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی برنامه‌های دولت سلام را برای استان ایلام اعلام کرد.
وی افزود: استان ایلام با ۲۰ هزار و ۱۵۰ کیلومتر مربع مساحت، ۲.۱ درصد وسعت کشور را دارد و ۲۲ امین استان کشور از این نظر است و با ۵۹۰ هزار نفر جمعیت، کم جمعیت ترین استان کشور است.
قاضی زاده هاشمی در خصوص شهرستان آبدانان گفت: سلام بر مردم شریف آبدانان این شهرستان در بن بستی قرار گرفته است ظرفیت تولیدی بالایی در شهرستان وجود دارد ولی امکان صادرات این محصولات را ندارد، راه های مواصلاتی جزو موارد اورژانسی است که باید سریع انجام شود معادن بسیار زیادی در این شهرستان وجود دارد اما محدودیت منابع آبی هم وجود دارد که باید تمهیداتی اندیشیده شود که محصولات کم آب بر گسترش یابد و جهت خروج از بن بست باید آزادراه را ایجاد کرد.
قاضی زاده هاشمی گفت: سلام بر مردم چرداول، از این منطقه چون خط اتیلن عبور کرده است صنایع پایین دستی می تواند در این منطقه ایجاد شود، این شهرستان محل حضور ایل خزل است و بیمارستان باید تکمیل شود، شبکه ریلی باید توسعه یابد، منابع غیر فلزی هم می تواند در این شهرستان بهره برداری شود.
قاضی زاده هاشمی گفت: دره شهر مسیر ترانزیتی ایلام به پلدختر است و متأسفانه زمین های کشاورزی تبدیل به مسکونی می شود و ظرفیت کشاورزی فوق العاده ای دارد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص شهرستان سیروان نیز گفت: سلام بر مردم عزیز سیروان، این شهرستان اقتصاد وابسته به کشاورزی است و نیاز به صنایع بسته بندی دارد ، سردخانه در این شهرستان محروم وجود ندارد که اگر وجود داشته باشد یکی از پردرآمدترین محصولات همچون انار می تواند ثروت خوبی ایجاد کند.
وی افزود: باید راه آهن اندیمشک را به مهران برسانیم، این شهرستان منابع نفتی بالایی دارد از انرژی های نوین می توان استفاده کرد و فرآوری صنایع پتروشیمی ایجاد کنیم ، ریزگردهای بسیاری در این شهرستان وجود دارد ، نبود کنسولگری در مهران ترددهای غیر مجاز را گسترده کرده است.
وی گفت: با روی کار آمدن دولت سلام ثبات و آرامش به کشور باز خواهد گشت، استان ایلام یکی از محروم ترین استان های کشور است و دولت سلام یک سلام بلند به مردم ایلام خواهد گفت و خدمت و مجاهدت و رشد برای مردم ایلام اتفاق خواهد افتاد.