خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

احتمال کاهش آسم با مصرف ۳ ویتامین

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 21:47
یکی از مسائلی که به عقیده برخی دانشمندان با آسم ارتباط دارد، کمبود ویتامین‌ها در بدن است.
ويتامين،آسم،كمبود،E،كاهش،D،C،دي،غذايي،ارتباط،تنفسي،حاوي،مفيد ...

خلاصه خبر

بر همین اساس، پژوهشگران نقشی را که برخی ویتامین‌های خاص مانند ویتامین D، ویتامین C و ویتامین E در بروز و شدت بیماری آسم ایفا می‌کنند را مورد بررسی قرار دادند.
میزان آسم و کمبود ویتامین
ویتامین D
ویتامین D برای سلامت استخوان ضروری است.
شماری از پژوهش‌ها از ارتباط میان ویتامین D و آسم سخن گفته اند.
ویتامین C
ویتامین C دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که ممکن است برای افراد مبتلا به آسم مفید باشد.
با این حال برخی شواهدی حاکی از آن است که مصرف روزانه مکمل ویتامین C ممکن است خطر ابتلا به عفونت‌های تنفسی ویروسی را در افراد در معرض خطر حملات آسم کاهش دهد.
ویتامین E
بسیاری از افراد از مکمل‌های ویتامین E به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کاهش خطر طیف وسیعی از اختلالات، از جمله بیماری‌های قلبی، سرطان و بیماری پارکینسون استفاده می‌کنند.
به مانند ویتامین C، ویتامین E نیز دارای اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که ممکن است برای افراد مبتلا به آسم مفید باشد.
بیشتر شواهد موجود که بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته به دست آمده اند، ارتباط مستقیم بین کمبود ویتامین E و شدت آسم را نشان می‌دهند.
در یک بررسی که در مجله پزشکی تنفسی و مراقبت‌های ویژه آمریکا در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، نشان داده شد که استفاده از شیر خشک غنی شده با ویتامین E ممکن است بروز آسم در کودکان را کاهش دهد، در حالی که همچنین نشان می‌دهد کمبود ویتامین E در مادران ممکن است خطر آسم در کودک را افزایش دهد.
همچنین بسیاری از افراد نیز هستند که با داشتن رژیم غذایی سالم، بدون مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین، میزان کافی از ویتامین سی و ویتامین E را برای بدنشان دریافت می‌کنند.