خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

می خواهم برای همیشه به تمام رویه‌های غلط پایان دهم

ایسنا | سیاسی، استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 20:30
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت "زندگی"، برای اشتغال، مسکن، بازنشستگان و مبارزه با قاچاق و رانت و ... برنامه های کاملا مشخصی دارم و در این دولت به اتکای مردم می ایستم تا تمام رویه های غلط برای همیشه تمام شود.
دولت،زندگي،كشور،مشكلات،مهرعليزاده،ايراني،جنگ،جمهوري،افتخار،ا ...

خلاصه خبر

ایسنا/مرکزی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت "زندگی"، برای اشتغال، مسکن، بازنشستگان و مبارزه با قاچاق و رانت و ...
محسن مهرعلیزاده که روز جمعه ۲۱ خرداد از طریق شبکه استانی آفتاب با مردم استان مرکزی سخن می گفت، ابتدا خود را فرزند ایران خواند و اظهار کرد: من عمری با نیت خیر برای ساختن ایرانی عزیز برای ایرانیان سرافراز و برای بنیان‌نهادن نهادهای راحتی و آرامش و آسایش ایرانیان پرافتخار تلاش کردم.
از پیروزی انقلاب به بعد و زمان جنگ دولت وقت زحمات زیادی کشید.
در قدم بعدی دولتی پیش آمد که تمام جد و جهد خود را گذاشت و دولت اصلاحات دوباره برای کشور عزت و افتخار آفرید، پاسپورت ما اعتبار پیدا کرد، روسای جمهور کشورهای اروپایی برای دعوت رییس جمهور ایران صف کشیدند، تئوری گفت و گوی تمدن ها در دنیا طنین افکن شد و بیان کرد که ما طرفدار گفتگو هستیم و این نظریه در سازمان ملل به عنوان یک نظریه ایرانی در مقابل جنگ تمدن ها که یک نظریه حاکم بر ادبیات سیاست بین المللی بود قد برافراشت و مورد تعظیم و تکریم دنیا قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ارز در طول دو دوره دولت اصلاحات بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان ثابت ماند و تورم حدود ۵۰ درصدی کنترل شد و بعد از چندین سال تجربه تورم ۳۵، ۴۰ و نزدیک ۵۰ درصدی به زیر ۱۰ درصد رسید و تک رقمی شد، ارزش پول ملی حفظ شد، روابط اجتماعی، شادابی، امید به زندگی مردم، افتخار ایرانیان در دنیا و ارتباط مهربانانه مردم با دولت و حاکمیت حفظ شد و شاخص های زندگی، شاخص های سلامت اداری، سازندگی و بهبود فضای کسب و کار نیز ارتقا پیدا کرد و به سمتی می رفتیم که باز هم افتخار ایرانی بودن را بر جبین داشته باشیم.
این نامزد ریاست جمهوری بیان کرد: اینکه عده ای با تنگ نظری و تمامیت خواهانه آنچه را که حداقل نشاط را برای جامعه بهمراه می آورد محدود می کنند و می خواهند بر همه ارکان حاکمیت فائق آیند و دیدگاه های تنگ نظرانه خود را اعمال کنند مردم را عصبانی می‌کند.
مهرعلیزاده بیان کرد: جامعه ایرانی باید همواره به خود افتخار کند چرا که وقتی مطالعه می کنیم متوجه می شویم که سابقه برخی از کشورها به بیش از ۳۰۰ سال هم نمی رسد اما امپراتوری ایران یکی از بزرگترین و قوی ترین امپراتوری های دنیا بوده است و ما به ایرانی بودن و مسلمان بودن و این تاریخ سرافراز خود افتخار می کنیم که بدون جنگ و درگیری توانست نه تنها اسلام را جذب کند بلکه توانست به اسلام فرهنگ و آموزه بدهد و این تاثیر متقابل و ترکیب اسلامیت و ایرانیان را می توان در کلام شهید مطهری دید.
در دولت اصلاحات استاندار خراسان شدم که اقدامات بسیاری در آن زمان در این استان انجام شد و در دولت دوم اصلاحات سمت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی را تجربه کرده و در خدمت جوانان بودم.
من با کسی مخالفت ندارم، اما برای رفع مشکل اصلی پیش روی کشور که اقتصاد است باید به سراغ یک شخص اقتصاد دان باشیم و او را انتخاب کنیم.
مهرعلیزاده دولت خود را دولت زندگی نام برد و گفت: زندگی مورد نظر در این شعار، زندگی همراه با امید، نشاط، عزت، آبرومندی و شرافتمندانه و شاداب برای هر ایرانی است.
ما جنگ و زور نمی خواهیم و باید بر اساس قانون اساسی و با خوشحالی و شادابی و امید و افتخار و عزت و اعتماد زندگی کرد.