خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آقایان ۸سال کشور را معطل گذاشتند/ توجه ویژه به کوله‌بران و اقتصاد مرزنشینان خواهم کرد

مشرق | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 20:18
رئیس قوه قضاییه و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه واحدهای راکد به‌دست افراد بومی راه‌اندازی شود، گفت: بالاترین نرخ بیکاری زیبنده استان کرمانشاه نیست.
استان،كرمانشاه،كشور،رئيسي،انتخابات،سيزدهمين،نامزد،گذشت،بهبود ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در گفت‌وگوی رادیویی و تلویزیونی با مردم استان کرمانشاه، اظهار داشت: استان کرمانشاه با تقدیم ۱۰ هزار شهید و ۱۹ هزار جانباز از استان‌هایی بوده که نقش مؤثری در دفاع از مرز و بوم کشور داشته است.
وی با طرح این سؤال که چرا استان کرمانشاه با دارا بودن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی که دارد هنوز بالاترین میزان بیکاری را دارد عنوان کرد: این میزان بیکاری به هیچ وجه زیبندۀ این استان نیست، استانی که مردمانش از هیچ گونه تلاشی برای سربلندی ایران اسلامی دریغ نکرده‌اند.
جای خالی صنایع تبدیلی در استان کرمانشاه
وی به روحیه پهلوانی، مروت و گذشت مردم استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: با همین روحیه ما شاهد هستیم که در شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه بیشترین گذشت و عفو در پرونده‌های سنگین مربوط به گذشت استان کرمانشاه است و ریش‌سفیدان و بزرگان در این استان پرونده‌های زیادی را با کدخدامنشی به صلح و سازش ختم کرده‌اند.
رئیسی وحدت اقوام و مذاهب مختلف در استان کرمانشاه را از سرمایه‌های گرانبهایی دانست که باید آن را ارج نهاد و از آن به‌عنوان بستری برای کار و تلاش و پیشرفت استان استفاده کرد.