خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دولت مردمی هرگز به زنان ابزاری نگاه نمی‌کند

مهر | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 19:53
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مردمی- ایران قوی، هرگز به حوزه زنان به چشم یک ظرفیت ابزاری و یا نگاه قیم‌مآبانه نگاه نخواهد کرد.
زنان،دولت،بانوان،مردمي،حوزه،دنبال،مسائل،توجه،رفيعي،ظرفيت،نما ...

خلاصه خبر

اما ابتدا بهتر است از واقعیت‌های موجود در ستاد بانوان رئیسی سخن بگوییم.
وی افزود: اینکه در عمل، ستاد مرکزی بانوان برای اولین بار در ساختار فعالیت‌های ستادی حوزه‌ی زنان، دیگر ذیل قشر تعریف نشد و برای بانوان، هم‌تراز با رأس، ستاد تعریف گردید تا در عمل امکان فعالیت برای بانوان فراهم گردد و این امکان صرفا محدود به یک فرد تعریف نشد بلکه با این تصمیم، ظرفیت خوبی برای عموم جامعه‌ی زنان دغدغه‌مند، فعال شد.
در حوزه آموزش بانوان نیز ما به دنبال مهارت‌افزایی برای دختران براساس اصل استعدادیابی هستیم که این را نیز جزو اقدامات دولت آینده مطرح می‌کنیم.
وی توجه به زنان سرپرست خانوار و بدسرپست و برنامه داشتن برای این قشر را از دیگر برنامه‌های رئیسی عنوان کرد و گفت: در موضوع زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست باید به این مسئله توجه شود که دغدغه‌ی اصلی آنها، معیشت و مسائل و مشکلات مالی است.
برای همین ایده‌های جدیدی را در موضوع زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست دنبال خواهیم کرد که از مهم‌ترین آنها فعال شدن سرمایه‌های زنان سرپرست خانوار است.
وی با اشاره به مشکلات زنان شاغل اظهار داشت: از اولویت‌های دیگر در حوزه زنان، بحث زنان شاغل است که در دو سطح مشاغل دولتی و مشاغل خصوصی است و هر دوی آنها نیاز به بازبینی و اصلاح دارد.
موضوع امنیت بانوان در مشاغل خصوصی در بخش‌های مختلف را مدنظر خواهیم داشت.
رفیعی اضافه کرد: دولت ناظر به مشاغل خصوصی بانوان، بحث نظارت، شناسایی و رصد دقیق را مدنظر خواهد داشت و به دنبال این هستیم که بتوانیم مشاغل خصوصی بانوان را در راستای حفظ عدالت برای جامعه‌ زنان، مدیریت کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس توجه به اقشار فعال بانوان را از دیگر برنامه‌های دولت مردمی خواند و بیان کرد: موضوع بعد، رسیدگی به اقشار فعال بانوان است.
زنان کارگر، زنان معلم، زنان پرستار، زنان هنرمند، زنان ورزشکار و ...
رفیعی تاکید کرد: دولت مردمی ناظر به مسائل این دسته از بانوان نیز فهم و اشراف خوبی وجود دارد و ایده‌های پیشنهادی فراوانی نیز وجود دارد که آنها را در برنامه‌ای که در ساختار دولت باید توسط خود بانوان فعال شود، عرضه خواهد کرد.
اما دولت رئیسی، رویکردهای مختلفی را دارد؛ قطعا در حوزه ورزش بانوان، تقویت زیرساخت‌ها جهت حضور فعال و هر چه بیشتر زنان، مدنظر خواهد بود.