خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

هرگز به زنان، ابزاری یا قیم‌مآبانه نگاه نخواهیم کرد

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 21 خرداد 1400 - 18:06
رئیس ستاد بانوان آیت‌الله رئیسی گفت: دولت مردمی ایران قوی، هرگز به حوزه زنان، قیّم‌مآبانه یا ظرفیت ابزاری نگاه نخواهد کرد.
زنان،دولت،بانوان،مردمي،حوزه،دنبال،مسائل،توجه،ستاد،ظرفيت،مشاغ ...

خلاصه خبر

اما ابتدا بهتر است از واقعیت‌های موجود در ستاد بانوان آقای رییسی سخن بگوییم.
وی افزود: اینکه در عمل، ستاد مرکزی بانوان برای اولین بار در ساختار فعالیت‌های ستادی حوزه‌ی زنان، دیگر ذیل قشر تعریف نشد و برای بانوان، هم‌تراز با رأس، ستاد تعریف گردید تا در عمل امکان فعالیت برای بانوان فراهم گردد.
رئیس ستاد بانوان آیت‌الله رئیسی به تشریح اقدامات ستاد بانوان پرداخت و گفت: رویکرد حمایتی و پشتیبانی از تمامی ظرفیت‌های جامعه‌ی زنان خصوصا در قالب اقشار و گره خوردن ستاد و صف در کنار یکدیگر از جمله این اقدامات است.
در حوزه آموزش بانوان نیز ما به دنبال مهارت‌افزایی برای دختران براساس اصل استعدادیابی هستیم که این را نیز جزو اقدامات دولت آینده مطرح می‌کنیم.
رئیس ستاد بانوان آیت‌الله رئیسی توجه به زنان سرپرست خانوار و بدسرپست و برنامه داشتن برای این قشر را از دیگر برنامه‌های آیت‌الله رئیسی عنوان کرد و گفت: در موضوع زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست باید به این مسئله توجه شود که دغدغه‌ی اصلی آنها، معیشت و مسائل و مشکلات مالی است.
دولت باید نسبت به رشد اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست نیز دغدغه داشته باشد.
برای همین ایده‌های جدیدی را در موضوع زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست دنبال خواهیم کرد که از مهم‌ترین آنها فعال شدن سرمایه‌های زنان سرپرست خانوار است؛ دولت باید بستری را فراهم بکند برای اینکه از سرمایه‌ی آنها به صورت ویژه، صیانت شود.
وی با اشاره به مشکلات زنان شاغل اظهار داشت: از اولویت‌های دیگر در حوزه زنان، بحث زنان شاغل است که در دو سطح مشاغل دولتی و مشاغل خصوصی است و هر دوی آنها نیاز به بازبینی و اصلاح دارد.
موضوع امنیت بانوان در مشاغل خصوصی در بخش‌های مختلف را مدنظر خواهیم داشت.
رفیعی بر همین اساس اضافه کرد: دولت ناظر به مشاغل خصوصی بانوان، بحث نظارت، شناسایی و رصد دقیق را مدنظر خواهد داشت و به دنبال این هستیم که بتوانیم مشاغل خصوصی بانوان را در راستای حفظ عدالت برای جامعه‌ی زنان، مدیریت کنیم.
وی توجه به اقشار فعال بانوان را از دیگر برنامه‌های دولت مردمی خواند و بیان کرد: موضوع بعد، رسیدگی به اقشار فعال بانوان است.
این قشرها هر کدام با نظام مسائل اختصاصی خود مواجه هستند؛ زنان کارگر، زنان معلم، زنان پرستار، زنان هنرمند، زنان ورزشکار و ...