خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 25 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

غربالگری سلامت زندانیان بطور مستمر در زندان‌ها اجرا می‌شود

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 21 خرداد 1400 - 18:00
رئیس سازمان زندان‌ها در نشست با اعضای شورای قضائی استان فارس به بررسی وضعیت قضائی و مسائل مشترک زندان‌ها و مجموعه قضائی استان پرداخت.
استان،زندانيان،قضائي،فارس،اشاره،توجه،الكترونيكي،سازمان،مجرم، ...

خلاصه خبر

حاج محمدی با اشاره به اصلاح مجرمین به عنوان مأموریت مشترک سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه تصریح کرد: شأن قاضی فقط معرفی مجرم به زندان نیست بلکه رصد و بررسی میزان تأثیرگذاری زندان و ملاحظه تغییرات شخصیتی مجرم نیز باید مدنظر باشد تا اگر زندانی شایسته تخفیف محکومیت و یا عفو و آزادی گردید، برایش اعمال شود.
حاج محمدی اضافه کرد: اگر درست عمل نکنیم، مجرم عادی به حرفه‌ای تبدیل می‌شود و این همان دغدغه مقام معظم رهبری است که فرمودند اگر زندان نقش تربیتی نداشته باشه فلسفه وجودی آن بی اثر خواهد شد.
حاج محمدی در پایان با اشاره به توجه جدی به طرح پایش و غربالگری زندانیان در یکسال اخیر، بر اهمیت رسیدگی قضائی ویژه به پرونده زندانیانی که دچار بیماری هستند و یا شرایط تحمل حبس ندارند و همکاری بیشتر قضات و سازمان زندان‌ها تاکید کرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه در راستای حل مشکلات زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تمرکز بر حل مشکلات با اعطای مرخصی پایان حبس و اعطای تسهیلات قانونی به زندانیان است گفت: کمیسیون عفو دادگستری این استان از فعال‌ترین کمیسیون عفو کشور است که در سال گذشته از ۷۰۰ پرونده مطرح شده در این کمیسیون ۶۱۰ نفر از مددجویان مشمول تسهیلات قانونی قرار گرفته اند.
در ادامه این جلسه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس به لحاظ وسعت و گستردگی، ترکیب جمعیتی و قومیت‌ها، مستعد حوادث و اتفاقات است، گفت: این عوامل باعث شده است با انواع جرایم و مجرمان روبرو باشیم.