خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 25 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

مازندران؛ مرکز به کارگیری صنایع پاک در کشور

ایسنا | استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 17:58
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد.
دولت،مازندران،استان،كشور،سلام،انتخابات،دوره،سيزدهمين،نامزد،ر ...

خلاصه خبر

ایسنا/مازندران نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد.
مدل حکمرانی جدید در دولت سلام
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در طراحی ما تمام شهرها به پایتخت تبدیل می شود و ۴۸۵ شهرستان هر کدام پایتخت خواهند شد، تصریح کرد: از اختیاراتی که دولت دارد این است که اختیارات اجرایی خود را به فرمانداران تفویض کند، همه اختیارات وزیران در حوزه تصدی و اجرا به فرماندران واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه مسئولان مازندران با پینشهاد نخبگان استان منصوب می شوند و اگر یک سوم از مردم نارضایتی داشته باشند توسط دولت عزل می شود، گفت: اگر مسئولی نتواند رضایت مردم را جلب و مردم اعلام نارضایتی کنند و پس از آن در سامانه سوده ثبت کند، پس از روش های صحت امضا، این عزل اتفاق می افتد.
مازندران می‌تواند هلند شود
قاضی‌زاده ادامه داد: باید در مازندران، بیمارستان های نیمه تمام کامل شود و از لحاظ محیط زیستی با توجه به سرسبزی منطقه مشکل دفع پسماند و زباله وجود دارد، بنابراین کارخانه های تفکیک زباله و زباله‌سوزها باید به کمک این استان بیاید تا مسئله زباله از بین رود.
وی به دغدغه انتصاب مدیران و گله مندی هایی که در استان وجود دارد اشاره و اظهار کرد: در دولت سلام نظام انتصابات طراحی کردیم، در رابطه با استاندار یک نظام شایسته گزینی طراحی شده است، در یک شبکه شفاف مدیران توسط افراد معرفی و از آنها آزمون هوش، هوش هیجانی، مشارکت جویی، قاطعیت در تصمیم گیری، تست روانشانسی و غیره گرفته می‌شود.همچنین دوره دوماهه آشنایی با برنامه راهبردی دولت نیز باید از سوی استاندار گذرانده شود و نهایتا بین افرادی که صلاحیت دارند نخبگان استان فردی را به عنوان استاندار به دولت معرفی می کنند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: سامانه سوده سامانه احراز هویت الکترونیک است و مردم اعلام می کنند که از عملکرد استاندار ناراضی هستند و اگر یک سوم مردم استان این درخواست را امضا کردند، استاندار از طرف دولت عزل می‌شود.
دولت سلام دولت گفتگو است