خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آذربایجان غربی از بهترین ظرفیت‌ها برای جهش برخوردار است

ایسنا | سیاسی، استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 17:40
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نباید فرصت های ارزشمند عرصه کشاورزی آذربایجان غربی باخام فروشی از بین برود.
جهش،غربي،آذربايجان،فرصت،كشور،ايجاد،صادرات،استان،جليلي،كشاورز ...

خلاصه خبر

سعید جلیلی در گفت و گو با مردم آذربایجان غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی دارای ظرفیت های فراوان، فرصت های بزرگ و امکانات بسیار ارزشمندی است که می تواند باعث جهش استان شود، افزود: چنانچه به امکانات، فرصت هایی که در استانها وجود دارد به خوبی توجه شود این فرصتها باعث جهش کشور می شوند.
وی خاطرنشان کرد: اگر آذربایجان غربی فرصت های ارزشمند را در عرصه های کشاورزی و باغداری دارد نباید با خام فروشی این فرصت‌ها از بین رود بلکه با ایجاد صنایع تبدیلی در استان، باید حداکثر ارزش افزوده را در استان ایجاد کرد و از فرصت همجواری با کشورهای همسایه بهترین فرصت را برای صادرات محصولات به کشورهای مختلف برای ایجاد اشتغال و ارز آوری برای کشور فراهم کرد.
وی وجود شهیدان باکری و بزرگانی چون مرحوم شیخ غلامرضاحسنی را از سرمایه های استان دانست و گفت: این بزرگان و فرهیختگان آذربایجان غربی امروزه الگوی بر رای همه جوانان هستند که در عرصه های سخت جنگ و دفاع مقدس حماسه آفریدند و انتظار می رود بار دیگر این حماسه و عرصه‌های اقتصادی، صنعت، کشاورزی، صنایع تبدیلی، صادرات و تجارت توسط جوانان این استان تکرار شود.
استانداران و ادارات کل در خدمت مردم و باشند و ببینند چه فرصت هایی برای ایجاد اشتغال در استان وجود دارد و بدون فوت وقت از این فرصت ها برای صادرات و ارزآوری استفاده کنند.