خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

بانک سوییسی وجوه پرداختی دولت ونزوئلا برای خرید واکسن کرونا را مسدود کرد

فارس | بین‌الملل | جمعه، 21 خرداد 1400 - 16:58
طبق اعلام وزیر خارجه ونزوئلا، یک شرکت خدمات مالی و بانکداری سوییسی مبلغ 4.6 میلیون دلار پرداختی کاراکاس به منظور تهیه واکسن کرونا تحت برنامه جهانی تقسیم واکسن «کوواکس» را مسدود کرد.
ونزوئلا،مسدود،واكسن،دلار،دولت،آمريكا،كشور،كرونا،خارجه،وزير،م ...

خلاصه خبر

«خورخه آریزا» وزیر خارجه ونزوئلا در پیامی توییتری این اقدام را جرم خواند و نوشت: ونزوئلا به همه تعهدات خود تحت سازوکار کوواکس عمل کرده است.
رئیس‌جمهور ونزوئلا اخیراً تصمیم دولت آمریکا برای ارسال ۱۵۰ میلیون دلار از دارایی‌های دولت قانونی ونزوئلا به «خوآن گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور را محکوم کرد.
مادورو افزود گوایدو و نزدیکانش از این دارایی‌ها برای تداوم بی‌ثبات کردن ونزوئلا استفاده خواهند کرد در حالی که این مبالغ بلوکه شده در کشورهای دیگر، متعلق به مردم ونزوئلا هستند و باید صرف تهیه دارو، مواد خوراکی و منابع صعنتی شوند.
چندی پیش نیز وزیر خارجه ونزوئلا گفت: «ونزوئلا برای خرید واکسن کرونا درخواست کرد که دستکم سیصد میلیون دلار از شش میلیارد دلار پول مسدود شده در اثر تحریم‌های مجرمانه، آزاد شود.