خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 25 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

جلیلی: با شعار دادن مشکلات زنان حل نخواهد شد

تسنیم | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 16:58
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسانی که درباره خانم‌ها شعار می‌دهند بگویند در این هشت سال برای آنان چکار کردند؟ سندهایی که خودتان برای زنان نوشتید چه شد؟
زنان،نقش،جامعه،برنامه،نگاه،عرصه،زن،انتخابات،صحبت،دوره،حضور،ج ...

خلاصه خبر

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید براینکه آنها(غربی ها) با این شرایط مدعی حقوق زن می شوند اما ما متهم حقوق زنان، تصریح کرد:
جلیلی افزود: این یک نگاه ابزاری در عرصه اقتصاد است که آنها نسبت به زنان داشتند و دارند هر دو این نگاه ها غلط است اینکه ما به زنان نگاه ابزاری داشته باشیم و فرصتهای آنها را محدود کنیم واقعا غلط است؛ خداوند متعال وقتی می خواهد از یک مومن مثال بزند یک خانم مومن را مثال می زند؛ پس اینطور نیست که جنسیت باعث فرق گذاشتن بشود اینطور نیست که زن نتواند عاملی برای الگو قرار گرفتن در جامعه باشد یا بر اجتماع اثرگذار نباشد.
حجاب یعنی لباس اجتماعی بانوان که برای حضور در جامعه زنان است وقتی صحبت از حجاب می شود یعنی ضرورت حجاب زن در جامعه مطرح می شود وقتی در جامعه حضور نداشته باشد که حجاب معنی ندارد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: همین جا از فرصت استفاد می کنم و از شما خواهران و زنان بزرگوار خواهش می کنم که این نقش را بازنمایی کنید و تجربه هایی که امروز در انقلاب و دفاع مقدس و عرصه های مختلف داشتیم اگر امروز نیز نقش زنان به خوبی بازآفرینی شود زنان می توانند به خوبی به سمت کمال بروند.
جلیلی با اشاره به اینکه در کشورهایی مثل کره و ژاپن سریالهایی در خصوص نقش زنان ساخته می شود، خاطرنشان کرد: ما باید نقشهای زنان را از جمله نقشهای عظیم و بزرگ و تاثیرگذار در جامعه هستند را نشان دهیم اما آنها بازنمایی نمی شوند سریالها و فیلمهای ما را ببینید حداقل به نقش زنان کمتر در آنها توجه می شود.
وی با اشاره به مسائل اموزش و پرورش و موضوعات مربوط آن به نوجوانان، گفت: این را باور داریم که نیمی از جمعیت ما زنان تشکیل می دهند باید برای رشد و تعالی آنها و حضورشان در جامعه برنامه ریزی داشت باشیم.
وی در جمع دختران رای اولی با تشکر از سخنان نماینده جامعه پرستاری گفت: برخی زنان ما درحال حاضر درنقش های مختلفی در جامعه ایفای نقش می کنند اما طی یک سال و نیم گذشته که کرونا آمده است باید این سوال را پرسید توجه ویژه به خانمها چه شد؟
ما امروز در میان شهدای سلامت تعداد زیادی از بانوان را به خاطر کرونا از دست داده ایم اینجا پشتیبانی بیشتری از بانوان شود برای این کار باید برنامه ریزی کرد امروز زنان زیادی در اجتماع حضور نقش افرین بسیار خوبی داشتند حتی با ملاحظات حضور زن در اجتماع یکی از فرصتهایی که امروز امکان نقش افرینی بیشتری به زنان می دهد فضای مجازی است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در فضای مجازی نیز همه ملاحظات حضور زن در اجتماع و ظرافت های مرتبط با آن می تواند رعایت شود و زنان می توانند نقش افرینی موثری در آن داشته باشند چرا فقط 13.5 درصد از نقش افرینی هایی که در فضای مجازی می تواند موثر باشد سهم خانم هاست؟
وی افزود: اگر ما صحبت از جهش کشور می کنیم باور و اراده می خواهد باید به این باور داشته باشیم که نیمی از جمعیت ما نقش بسیار مهمی در اصلاح جامعه دارند شما باید برای این موضوع اراده داشته باشید و برنامه ها را با تمام توان و مجاهدت عملی کنید اگر امروز صحبت از جهاد بزرگ در جهش ایران می شود عمل می خواهد و این عمل، هم عمل زن و هم عمل مرد را می خواهد.