خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آیا انتفاضه دیگری در کرانه باختری در راه است؟

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 21 خرداد 1400 - 16:35
کرانه باختری این روزها علیه صهیونیست‌ها طوفانی است و تحولات روزهای اخیر به ویژه درگیری‌های مسلحانه با صهیونیست‌ها گواه این است که به زودی شاهد انتفاضه مسلحانه مشابه آنچه در سال ۲۰۰۰ رخ داد، خواهیم بود.
باختري،جنين،كرانه،امنيتي،مسلحانه،نيروهاي،انتفاضه،نظاميان،فلس ...

خلاصه خبر

آیا در آستانه سرپیچی از فرامین مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین و هماهنگی امنیتی هستیم؟
سوم، بازنده خارج شدن تشکیلات خودگردان فلسطین و سران آن، به شکل بزرگ از جنگ اخیر غزه، تا حماس وظیفه دفاع از مسجد الاقصی را برعهده گیرد؛ با موشک‌ها و پایداری یازده روزه‌ای که «نتانیاهو» طی آن مجبور شد که دست به دامان «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای دست یابی به آتش‌بس شود.
در آن زمان، رژیم اشغالگر بیست نفر از افسران و نظامیان خود را از دست داد و ده‌ها نفر زخمی داد شدند، موضوعی که یاسر عرفات آنرا «جنینگراد» نامید.
رای الیوم در ادامه می‌نویسد: این اولین باری است که نیروهای وابسته به تشکیلات خودگردان با نظامیان رژیم صهیونیستی از زمان سال ۲۰۰۰ می‌جنگند و به ویژه پس از آموزش مجدد و جذب این نیروها از سوی ژنرال «دیتون» آمریکایی.
اگر تکنولوژی موشکی به آنجا برسد و این هم محتمل است، این مفهومش این است که انتفاضه آتی با سلاح سبک نخواهد بود بلکه مشابه حملات موشکی در غزه خواهد بود.
یادآور می شود که جنبش حماس در بیانیه‌ای درباره درگیری‌های مسلحانه با صهیونیست‌ها در شهر «جنین» در کرانه باختری تاکید کرد که درگیری مسلحانه عناصر سرویس‌های امنیتی فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در جنین، اقدامی شجاعانه است.