خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

امنیت دریا نسبت به آلاینده‌های پتروشیمی، سه سال دیگر!

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 15:53
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: ۱۰ سال پیش بسیاری از واحدهای پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و عسلویه، فاقد تصفیه خانه پساب بودند اما اکنون به نوعی تفکر محیط زیستی بر سیستم های پتروشیمی و امثالهم حاکم شده است.
پتروشيمي،پساب،تصفيه،محيط،تخليه،واحدهاي،خانه،ماهشهر

خلاصه خبر

احمدرضا لاهیجان زاده در خصوص انتقادات درباره تاثیر آلودگی های صنعت پتروشیمی بر دریا و محیط زیست گفت: بر اساس برنامه‌های اعلام شده تا سه سال دیگر واحدهای پتروشیمی در عسلویه و ماهشهر از بازچرخانی آب استفاده می کنند و دیگر پساب پتروشیمی در دریا تخلیه نمی شود؛ این رخداد قدم بزرگی است اما قطعا تخلیه پساب در گذشته تاثیر خود را بر دریا یا رسوبات گذاشته است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی مدیران پتروشیمی، پیش بینی ما این است که تا سه سال آینده تقریبا تخلیه پساب آلوده کننده ای از این واحدهای پتروشیمی به دریا نخواهیم داشت و واحدهای پتروشیمی باید به دنبال سیکل بسته، بازچرخانی و استفاده دوباره از پساب ها بروند.