خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

بررسی آیین‌نامه آموزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی

ایسنا | دانش و فناوری | جمعه، 21 خرداد 1400 - 15:52
دومین جلسه شورای بین‌الملل دانشگاه با طرح پیش‌نویس آیین‌نامه نحوه احراز صلاحیت علمی و توانایی اعضای هیأت‌علمی در زبان انگلیسی و ارائه آیین‌نامه آموزشی دانشجویان غیرایرانی برگزار شد.
آموزشي،دانشگاه،دانشجويان،علوم،پزشكي،اعضاي،آموزش،معاون،شوراي، ...

خلاصه خبر

دومین جلسه شورای بین‌الملل دانشگاه با طرح پیش‌نویس آیین‌نامه نحوه احراز صلاحیت علمی و توانایی اعضای هیأت‌علمی در زبان انگلیسی و ارائه آیین‌نامه آموزشی دانشجویان غیرایرانی برگزار شد.
به گزارش ایسنا، دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، در آغاز این نشست که با حضور جمعی از اعضای خانواده بین‌الملل دانشگاه در سالن حکیم ستاد مرکزی برپا شد، گفت: هم‌راستایی برنامه‌ریزی و مدیریت در فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه با استفاده از ظرفیت شبکه مدیران بین‌الملل در سطوح ستادی و محیطی و ایجاد تعامل سازنده در سطوح مختلف این شبکه از اهداف تشکیل شورای بین‌الملل دانشگاه است.
وی افزود: تصمیمات کلان معاونت بین‌الملل شامل برنامه‌های استراتژیک سال، برنامه‌های اجرایی در سطح دانشگاه و دانشکده‌ها و دستورالعمل و آیین‌نامه‌های مرتبط در این شورا طرح، بررسی و مصوب خواهد شد.
معاون بین‌الملل دانشگاه سپس با اشاره به دستور جلسه دومین نشست شورای بین‌الملل دانشگاه، بیان داشت: آیین‌نامه احراز صلاحیت علمی و توانایی اعضای هیأت‌علمی در زبان انگلیسی طی جلسه پیش طرح و با تکیه بر نقطه نظرات حاضران، لزوم انجام تغییراتی در آن احساس شد.
معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران،تصریح کرد: آیین‌نامه آموزش از راه دور در کلان منطقه ۱۰ آمایش آموزش عالی بخش سلامت کشور مصوب و در سطح وزارت بهداشت نیز نهایی شده است.
در ادامه، اعضای شورای بین‌الملل به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و بر لزوم حضور ناظر یا ناظرانی از دانشگاه در جلسات مصاحبه احراز صلاحیت متقاضیان جذب هیأت‌علمی دانشکده‌ها تأکید کردند.