خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

ستادهای انتخاباتی منبع شیوع کرونا در اردبیل/ ۲۰۶ بیمار بستری شدند

مهر | استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 15:24
اردبیل - در هفته ای که گذشت ۲۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری شدند و آمار بالای مبتلایان حکایت از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی ستادهای انتخاباتی را دارد.
اردبيل،استان،كرونا،هفته،بستري،انتخاباتي،بيمار،بيماران،رعايت، ...

خلاصه خبر

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با عدم رعایت پروتکل‌های ویژه کرونایی در هفته جاری شاهد افزایش تدریجی آمارهای فوتی و بستری بیماران کرونایی هستیم اظهار کرد: متأسفانه در چند روز اخیر ستادهای انتخاباتی به منشأ اصلی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده و شاهد مبتلا شدن بسیاری از افراد حاضر در این همایش‌ها و مراسم انتخاباتی به کرونا هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه در هفته جاری شاهد بستری شدن ۲۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان اردبیل بوده ایم گفت: علت افزایش قابل توجه میزان بستری‌ها تأخیر در مراجعه بیماران و شرکت در دورهمی ها و ستادهای انتخاباتی است و در صورت ادامه این روند رشد قابل ملاحظه‌ای را در آمار بیماران بدحال و فوتی خواهیم داشت.
وی از بستری شدن ۴۲ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان اردبیل خبر داد و افزود: هم اکنون ۴۳ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند و تمامی بخش‌های اورژانس و اضطراری کرونایی در حال تکمیل است.