خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آمریکا، امارات را با «اف

فارس | بین‌الملل | جمعه، 21 خرداد 1400 - 15:12
به گفته منابع آگاه، دولت آمریکا مقام‌های اماراتی را برای حذف تجهیزات شرکت چینی «هوآوی» از شبکه‌های ارتباطاتی خود تحت فشار قرار داده و حتی متحدش را به احتمال از دست دادن معامله خرید جنگنده‌های «اف-35» تهدید کرده است.
امارات،چين،اف،معامله،توافق،آمريكايي،فروش،دولت،آمريكا،گزارش،ر ...

خلاصه خبر

طبق این گزارش، در مذاکرات، امکان استفاده امارات از تجهیزات جایگزین شرکت‌های «سامسکونگ»، «اریکسون»، «اِی‌بی» یا «نوکیا» مطرح شده است.
طبق این گزارش، جو بایدن هنگام ورود به کاخ سفید دستور بررسی معامله فروش اف-۳۵ به امارات را اعلام کرد.
به نوشته بلومبرگ، مقام‌های آمریکایی از اظهارنظر علنی درباره این گزارش خودداری کردند.
وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرده «ما هم این نظر را داریم که همکاری چین و امارات به نفع هر دو کشور است و هیچ ارتباطی با طرف‌های سوم ندارد و مداخله آن‌ها را تحمل نخواهد کرد».
«مایک پامپئو»‌ وزیر امور خارجه سابق آمریکا اخیراً در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» تأیید کرد که معامله فروش جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکایی به امارات در امضای توافق عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو نقش بسزایی داشته و حتی یکی از شروط اساسی این توافق بوده است.
فروش اف‌-۳۵ به امارات متحده عربی یکی از بخش‌های توافق موسوم به «پیمان ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی است.
تلاش نماینده‌های کنگره آمریکا برای جلوگیری از فروش این سلاح‌ها به امارات و عربستان چند بار به شکست انجامیده است.