خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

زاکانی: وزارت خانواده و جمعیت تشکیل می‌شود

فارس | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:53
نامزد انتخابات سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: در دولت آینده و در رویکرد تحولی فرهنگ و اجتماع، تشکیل وزارت خانواه و جمعیت را مدنظر داریم که نقطه تمرکز آن بر حل مسائل جمعیت خواهد بود.
قانون،دولت،جمعيت،دنبال،انتخابات،خانواده،زاكاني،نامزد،پاسخ،حو ...

خلاصه خبر

نامزد انتخابات سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: در دولت آینده و در رویکرد تحولی فرهنگ و اجتماع، تشکیل وزارت خانواه و جمعیت را مدنظر داریم که نقطه تمرکز آن بر حل مسائل جمعیت خواهد بود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه در راستای تحقق مردم‌سالاری دینی باید تحقق اصول هشتم و بیست و هفتم قانون اساسی را دنبال کنیم، تصریح کرد: ما معتقدیم که این مسائل حوزه کار رقبای ما نیست و آنها دروغ می‌گویند، کما اینکه در نمونه‌های مختلف سراغ داریم که خلاف این مسیر را دنبال کرده‌اند.
زاکانی در پاسخ به سؤال نماینده بازنشستگان در خصوص افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان و اجرای طرح‌هایی مانند بیمه و بازنشستگی کارگران ساختمانی گفت: بازنشستگان وقتی وارد شرایط جدید زندگی می‌شوند نیاز دارند که حمایت‌های جدیدی از آنها صورت بگیرد، لذا دولت وظیفه تحریم بازنشستگان را دارد که هم در قالب بسته‌های حمایتی ویژه آنها هم در قالب برنامه‌های کلان کشور دنبال می‌شود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: از سال 92 به دنبال بازنگری در قانون کار بوده‌ایم اما برخوردهای سیاسی عده‌ای در مجلس باعث شده تا این کار معطل بماند؛ چراکه عده‌ای تا سراغ قانون کار می‌رویم فریاد می‌زنند و می‌گویند دست نزنید!
وی افزود: در حال حاضر 10 هزار و 500 قانون در کشور داریم که با آیین‌نامه‌های آنها به 50 الی 60 هزار قانون و مقرره می‌رسد.
زاکانی همچنین در خصوص موضوع قانونی شدن اعتصابات کارگری نیز گفت: اگر موضوع حق اعتراض همه اقشار جامعه از جمله کارگران طبق قانون 27 قانون اساسی نهادینه و اجرا شود دیگر نوبت به اعتصاب نمی‌رسد و مشکلات کارگران حل خواهد شد.
وی ادامه داد: در مجلس نیز بازبینی ساختار کمیسیون‌ها در دست انجام است و در بالاترین سطح نیز شورای عالی خانواده نقش هماهنگ‌کننده را دنبال خواهد کرد.