خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

متکی: دیپلماسی علمی در دولت آقای رئیسی در دستورکار جدی قرار می گیرد

تسنیم | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:53
سخنگوی شورای وحدت گفت: دیپلماسی علمی در دولت آقای رئیسی در دستورکار جدی قرار می گیرد.
دولت،كشور،متكي،انتخابات،اشاره،رئيسي،جايگاه،ادامه،آمريكا،فساد ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، منوچهرمتکی، سخنگوی شورای وحدت در نشست تبیین جایگاه حوزه علم و فناوری در دولت سیزدهم و در جمع اساتید دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه انتخابات در کشور ما فرصتی برای ایجاد تحول و حرکت قطاری جدید برای پیشبرد امورات اجرایی کشور اظهار داشت: در دوران شاهنشاهی بود مردم می گفتند چه لزومی برای مشارکت در انتخابات وجود دارد وقتی که از قبل افراد انتخاب شده اند، اما امام خمینی(ره) این روند را بعد از انقلاب تغییر داد و مردم به صورت واقعی در سرنوشت کشور دخیل شدند.
متکی با اشاره به اینکه عدم شرکت مردم و اقبال عمومی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل نارضایتی ملت از مسئولان دولت است، ادامه داد: فضای ناامیدی موجود در کشور باید تغییر کند که بدون شک در دولت آینده اتفاق می افتد.
متکی ادامه داد: مهم ترین کار دولت برای ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات، عذر خواهی از آنان است.
باید با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری انتخاباتی پر شور داشته باشیم چرا که قدرت های استکباری به دنبال آن هستند با کاهش حضور مردم به نظام و کشور ضربه بزنند.
وی با اشاره به اینکه ارتقاء جایگاه ایران در تولیدات علمی از مهم ترین برنامه های دولت آینده خواهد بود، گفت:آقای رئیسی با باور به جایگاه علم به فناوری و نیاز کشور به این عرصه در حوزه ارتباط دانشگاه با صنعت برنامه های ویژه ای را خواهد داشت.