خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

اینکه شعار دهیم چند وزیر زن خواهیم داشت که مشکلات زنان حل نمی‌شود

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:41
جلیلی گفت: اینکه شعار دهیم چند وزیر زن خواهیم داشت که مشکلات زنان حل نمی شود، باید بعد از ۴ سال کارنامه ارائه دهیم و بگوییم چه کار کردیم.
زنان،بانوان،نقش،برنامه،جليلي،نامزد،باور،رياست،نگاه،انتخابات، ...

خلاصه خبر

وی افزود: باور داریم اگر جامعه‌ای می‌خواهد اصلاح شود ضرورت دارد ماموریت‌های ویژه برای بانوان تعریف شود؛ چرا که این اصلاح بدون حضور زنان نمی‌شود، یکی از ظلم‌های بزرگی که به جمعیت بانوان می‌شود این است که وقتی صحبت از بانوان می‌شود گروهی یک نگاه جنسیتی به بانوان دارند، قرآن کریم وقتی از هر نوع کمال صحبت می‌کند فرقی میان بانوان و آقایان قائل نیست.
در کشور‌هایی که امروز ادعای حقوق زن می‌کنند سابقه رای دادن زنان در آنها کم تر از ۱۰۰ است، اما در اندیشه دینی ما زنان چه جایگاهی دارند؟
در قرآن به صراحت بیان شده که خانم‌ها با پیامبر بیعت می‌کردند جالب است که آنان مدعی حقوق زن می‌شوند و ما متهم حقوق زنان می‌شویم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: نگاه‌هایی برای فعالیت زنان وجود دارد، یک نگاه این است که می خواهد این فرصت (زنان) را محدود کند و نگاه دیگر این است که می‌خواهند به زنان نگاه ابزاری داشته باشند.
یک دیپلمات خانم نروژی گفت که زمانی که در ایران بودم مباحث اسلام را در خصوص زنان مطالعه کردم و فهمیدم چه اندیشه ویژه ای نسبت به بانوان در اسلام وجود دارد، در انقلاب دیدیم نقش زنان چه قدر حائز اهمیت بود، در دفاع مقدس مگر نقش زنان را ندیدیم؟
یعنی ضرورت حضور زن در جامعه، صحبت از لباس اجتماعی با تدابیری است که خداوند تعریف کرده، تا زمانی که زنان می‌خواهند در جامعه حضور داشته باشند کسانی با نگاه سو به زنان رفتار نکنند.
چه ویژگی هایی باید داشته باشد و برای پسران و دختران هم به تفکیک مشخص شده است.
جلیلی بیان کرد: در عرصه کرونا شهدای زیادی داشتیم و بسیاری از زنان شهید شدند؛ چه قدر از این زنان حمایت کردیم؟