خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 27 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

چرا مصرف زعفران را در رژیم غذایی مان افزایش دهیم ؟ بهترین زعفران در کدام شهر کشت می شود؟

تسنیم | بازار | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:31
زعفران یکی از گرانترین ادویه های جهان است که خواص بسیاری دارد. در ادامه این مقاله به علت های لزوم افزایش مصرف زعفران در خانه، چرا زعفران سبزینا مصرف کنیم ؟ و اینکه بهترین زعفران متعلق به کدام شهر است پاسخ می دهیم.
زعفران،سفيدي،افزايش،سرايان،فرآوري،قرمز،كشاورز،خريد،مصرف،قرار ...

خلاصه خبر

چرا باید مصرف زعفران را در وعده های غذایی مان افزایش دهیم ؟
خواص زعفران چیست ؟
برای مشاهده لیست کامل خواص زعفران اینجا کلیک کنید.
زعفران را چگونه مصرف کنیم ؟
زعفران عمدتا با نام زعفران قائنات شناخته می شود ولی در واقعیت بالاترین سطح کیفی و عیار زعفران متعلق به شهرستان سرایان است.
(برداشت سحرگاهی زعفران سبب می شود این محصول با کیفیت مناسبتری فرآوری گردد.)
زعفران ارگانیک و اصل را از کجا تهیه کنیم ؟
زعفران یکی از محصولات گرانقیمت است که متاسفانه تقلب در آن زیاد می باشد و برخی از شرکت های فرآوری در رایج ترین نوع تقلب، بخش سفید، یا همان خامه زعفران را بصورت مرطوب در مجاورت زعفران سرگل قرار میدهند و با تغییر رنگ آن، سفیدی را با زعفران سرگل مخلوط کرده و با قیمت بالاتری به فروش می رسانند ( این شاید مرسوم ترین نوع تقلب در زعفران باشد چرا که بخش سفیدی زعفران قیمت بسیاری ارزانی دارد ولی بدین واسطه شرکت های فرآوری سفیدی را نیز با بخش قرمز زعفران مخلوط کرده و با قیمت بالاتری به فروش میرسانند) همچنین برخی از متقلبین با افزودن روغن و چرب کردن زعفران، باعث افزایش وزن آن می شوند و یا بجای سفیدی زعفران، از ریشه ذرت و ...
پس از این مقدمه در مورد تقلب در زعفران، شاید شما نیز بعنوان مصرف کننده زعفران از خود این سوال را بپرسید: پس چگونه زعفران اصل تهیه کنیم؟
البته سفیدی زعفران نیز عطر خوب زعفران را دارد و در خوراکی ها مورد استفاده قرار میگیرد.
چرا زعفران را بصورت دخترپیچ یا رشته کامل بخریم؟
با خرید اینترنتی زعفران از کشاورز در سبزینا شما امکان تهیه زعفران های سرگل ، نگین، سفیدی و رشته کامل یا همان زعفران دخترپیچ را دارید.
زعفران را با قیمتی مناسب تهیه کرده اید.