خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 26 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

نیاز به حضور زنان برای تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:12
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانمندسازی به ویژه در حوزه زنان را یکی از موضوعات مهم دانست و گفت:برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید به حضور زنان نیاز داریم.
زنان،اجتماعي،رفاه،تعاون،متأسفانه،حوزه،اشاره،وزارت،جامعه،تاكي ...

خلاصه خبر

معاون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به امضای تفاهمنامه با سازمان نظام روان شناسی اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک «بهبان» هایی را در این حوزه آموزش خواهیم داد تا در بنگاه‌های ۵۰ تا ۵۰۰ نفره حضور یابند و مشاوره‌های لازم را ارائه دهند.
صادقی فر سلامت روان را یکی از موضوعات مهم خواند که باید در سطح بنگاه‌های اقتصادی کشور اجرا شود.
صادقی فر با اشاره به این که «مهارت زندگی» بسیار مغفول مانده است، اظهارکرد: به مهارت‌های فرزند پروری، همسرداری و … باید توجه بیشتری شود.
صادقی فر با اشاره به مسکن دار شدن زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار تاکید کرد: این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد و لوایح خوبی در این زمینه آماده شده است.
وی با اشاره به این که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو جنبه " کاهش حوادث و بیماری‌های شغلی" و " مدیریت آسیب‌های اجتماعی "، موضوع سلامتی مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهار کرد: ۹۰ درصد بیماری‌ها و حوادث شغلی منشأ انسانی دارد بنابراین تمرکز روی آموزش کارگران و جنبه‌های نظارتی و بازرسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کارفرمایان نیز با تأمین ملزومات ایمنی، تجهیزات به روز و خارج کردن دستگاه‌های فرسوده باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
وی با اشاره به وضعیت سلامت روان جامعه اظهار کرد: بیش از ۲۰ درصد جمعیت عمومی از یک نوع بیماری رنج می‌برند که این آمار در میان زنان دو برابر بیشتر از مردان است.
صادقیان با اشاره به آسیب‌های شغلی زنان گفت: هم اکنون حدود دو و نیم میلیون زن سرپرست خانوار و نیم میلیون زن مطلقه در کشور وجود دارد که متأسفانه آنان نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند.