خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

مبارزه با "تعارض منافع" در وزارت بهداشت ضروری است

تسنیم | اجتماعی و حوادث | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:12
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور با بیان این‌که نظام سلامت به شدت درگیر تعارض منافع است، گفت: تجویز بی‌حساب و کتاب داروها، نظام دارویی ژنریک ما را از بین برده است.
سلامت،بهداشت،نظام،تحول،نگاه،دولت،تحولي،وزير،توجه،قرار،كشور

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ همایش فعالان بهداشت و درمان حامی آیت‌الله رئیسی در سالن همایش‌های بیمارستان فرهیختگان تهران با حضور جمعی از وزرای اسبق بهداشت و فعالان حوزه سلامت برگزار شد.
وی با بیان این‌که وزیر بهداشت دولت بعدی باید به سمت عدالت در سلامت برود، افزود: مبارزه با تعارض منافع در وزارت بهداشت ضروری است؛ در حال حاضر در نظام سلامت به شدت تعارض منافع وجود دارد و تجویز بیش از حد و بی‌حساب و کتاب داروها، نظام دارویی ژنریک ما را از بین برده است و موجب خروج ارز زیاد برای واردات تجهیزات پزشکی شده است که در دولت بعدی باید به آن توجه شود.
سلامت الکترونیک، زیرساخت رویکرد تحولی در نظام سلامت
کامران باقری لنکرانی، وزیر اسبق بهداشت نیز در ادامه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت اظهار کرد: امیدواریم در نظام سلامت یک تحول واقعی رخ دهد.
تحولی که در آن بهداشت و پیشگیری در اولویت است و نظام ارجاع و ارکان مختلف در آن دیده شده است.