خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آیت‌الله علم‌الهدی: گردنه گام دوم انقلاب،انتخابات ۱۴۰۰ است/ دشمن می‌خواهد با کاهش مشارکت نظام ما را مسئله‌دار کند

فارس | استان‌ها | جمعه، 21 خرداد 1400 - 14:12
امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه تنها کشوری که نظام ولایی دارد جمهوری اسلامی ایران است، گفت: گردنه گام دوم انقلاب،انتخابات ۱۴۰۰ است و اگر مردم مشارکت کنند، نظام غنی و وجودش تضمین می‌شود.
نظام،ازدواج،امام،رضا،حضرت،مسئله،مشهد،مسكن،انتخابات،ولايي،رأي ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ظهر امروز آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع)، با تبریک ولادت زینب ثانی حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، ماه ذی‌القعده را ماه امام رضا(ع) توصیف و اظهار کرد: دهه کرامت محل تبلور رحمت خاصه امام هشتم(ع) است، اول ماه میلاد حضرت معصومه، یازدهم این ماه ولادت حضرت رضا(ع)، بیست و سوم روز زیارتی امام رضا(ع)، بیست و پنجم دهو الارض و روز آخر ماه سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع) است.
خطیب نماز جمعه مشهد با تأکید بر اینکه عزیزان، بزرگ‌ترین خدمت و عرض ارادت و اعلام وابستگی به امام رضا(ع) را باید ما مردمی داشته باشیم که شبانه‌روز مشمول رحمت حضرت رضا(ع) هستیم، تشریح کرد: ازنظر امام رضا مهم‌ترین مسئله تشکیل حکومت اسلامی و ولایی در زمان خود بود، در حدیث سلسله الذهب حضرت از قول پیامبر در این حدیث قدسی فرمودند: کلمه لا اله الا الله محل پناه من است و هرکس به این محل بیاید از عذاب من در امان است، البته به شروطی که من هم از شروط آن هستم.
نظام جمهوری اسلامی ودیعه امام رضا(ع) است
وی متذکر شد: شرط توحید آیا ولایت به معنی کلی اعتقاد به ولایت است؟
خیر؛ چراکه اگر این‌طور بود می‌فرمودند علی(ع) شرط آن است، ایشان فرمودند من شرط آن هستم، یعنی نظام ولایی شرط توحید است، پس ارزشمندترین مسئله ازنظر امام تشکیل نظام ولایی در خط امامت است، این ولایتی که ما داریم یک آرمان رضوی و ودیعه امام رضا(ع) است و باید با تمام توان از این آرمان دفاع کنیم.