خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 خرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

جلیلی: برنامه ایجاد 4 میلیون و 300 هزار شغل را در طول 4 سال دارم/ انحصار مجوزات شغلی باید شکسته شود

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 20 خرداد 1400 - 23:58
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برآورد ما این است که در پایان 1404 به 4 میلیون 349 هزار شغل جدید برسیم.
اشتغال،ايجاد،كشور،جليلي،دولت،روستا،جمهور،ميزان،رئيس،جهش،مامو ...

خلاصه خبر

بر همین مبنا، راهبرد ایجاد اشتغال ما این است که رئیس جمهور برای هر دستگاه اجرایی ماموریت‌های مشخص برای ایجاد اشتغال تعریف کند
وی درباره نقش تحریمها در ایجاد اشتغال گفت: سال نود و دو که مسئول اجرایی در کشور بودم نیز اعلام کردم که عمده مشکلات ما به تحریم ربطی ندارد و می توان اشتغال ایجاد کرد.
برآورد ما این است که در سال اول، 764 هزار شغل، در پایان 1401 دو میلیون 535 هزار ، در پایان 1402، 4میلیون 43 هزار، در پایان 1403، 4 میلیون 136 هزار و در پایان 1404 به 4 میلیون 349 هزار شغل جدید برسیم.
جلیلی در دور دوم گفتگو ویژه خبری درباره اشتغال روستانشینان، گفـت: روستانشینان 27 درصد جمعیت کشور هستند و بسیاری از کسانیکه حاشیه‌نشین شهری شده‌اند، مهاجران از روستا بودند.
چهل و نه دستگاه درباره روستا مسئولیت دارند که باید ماموریت‌های آنها مشخص باشد.
چه میزان از تسهیلات بانکی به روستاها تعلق می‌گیرد؟
ورزش روستایی، ده میلیارد تومان بودجه دارد؛ آیا این تبعیض میان روستا و شهر منجر به افزایش مهاجرت نخواهد شد؟
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در خصوص روستا، یک مدل موفق را پیگیری کردیم و آن این بود که هر روستا سند پیشرفت خود را توسط جوانان روستا تهیه کند، گفت: این الگو با مجموعه‌ای به نام «باشگاه کشاورزان جوان» پیاده شد.
وقتی سند پیشرفت روستا مشخص باشد، مطالبه‌گری روستاییان از دولت نیز محقق خواهد شد.
جلیلی به سفر خود به «چالاب و چنگوله» در ایلام اشاره کرد و گفت: گلایه جوانها این بود که شبانه و از ترس دولت به صورت پنهانی کشاورزی می‌کنیم؛ زیرا سازمان مراتع مانع از کشاورزی ما می‌شود.
به روستای «شیخ صله» که روستای مرزی در کرمانشاه بود رفتیم؛ ده ها جوان بودند که آنجا منتظر می‌ماندند تا باری را جابجا کنند؛ اگر به این جوانها آموزش لازم داده می‌شد، همانها می‌توانستند صادرکننده باشند نه کولبر.