خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دولت سلام برای تک تک شهرستان های گیلان برنامه دارد

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 19 خرداد 1400 - 20:12
یک نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گیلان را استانی پهناور با شهرستان های زیاد دانست و تاکید کرد: دولت سلام برای تک تک شهرستان های گیلان برنامه دارد.
شهرستان،گيلان،منطقه،جمهوري،سيزدهمين،نامزد،رياست،انتخابات،دور ...

خلاصه خبر

ایسنا/گیلان یک نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گیلان را استانی پهناور با شهرستان های زیاد دانست و تاکید کرد: دولت سلام برای تک تک شهرستان های گیلان برنامه دارد.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شهرستان املش را یکی از مناطق ویژه استان گیلان دانست و خاطرنشان کرد: صنایع غذایی خوبی در شهرستان املش تولید می شود که نیاز به ظرفیت سازی دارد تا بتوانیم تولیدات باغی و زراعی را افزایش دهیم.
قاضی زاده هاشمی، با بیان اینکه شهرستان املش با برخورداری از ۵۰۰۰ هکتار باغات چای دومین مرکز تولید چای در استان بعد از لاهیجان است، متذکر شد: در حوزه فرآوری چای باید کار جدی انجام شود.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با اشاره به جاذبه های گردشگری املش به ویژه دهکده ییلاقی خصیل دست و نیاز آن به سرمایه گذاری، گفت: املش یک منطقه زلزله خیز است.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شهرستان رشت را تاریخی و مهاجرپذیر دانست و افزود: متاسفانه رشد شتابان حاشیه نشینی و ساخت و ساز غیر اصولی در این شهرستان وجود دارد و طرح ریلی رشت، کوچصفهان، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودسر ضروری است.
قاضی زاده هاشمی، خواستار ساماندهی سریع ۸۳ هزار نفر حاشیه نشین شهرستان رشت شد و عنوان کرد: این شهرستان ۲۰ کیلومتر دسترس ساحلی دارد و باید صنایع بزرگ با اولویت صنایع پاک و تکنولوژی محور در زمینه نساجی و تبدیلی و تکمیلی به این منطقه بیاید.
وی تکمیل طرح ریلی رشت - کاسپین - انزلی را شط ارتباط با اوراسیا دانست و متذکر شد: مترو رشت باید به سرانجام برسد.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، برنج را کشت اصلی شهرستان رضوانشهر دانست و خاطرنشان کرد: در این منطقه زعفران کاری هم وجود دارد.
همچنین مردم رضوانشهر از تصرف دریا توسط دستگاه های دولتی ناراحت هستند.
همچنین وزش باد ظرفیت تولید انرژی است و با تنوع قومی در این شهرستان مواجه هستیم.
۳۰ درصد از گل گاوزبان کشور نیز در رودسر تولید می شود.
وی شهرستان شفت را معادل پنج و نیم درصد مساحت گیلان دانست و که مردم آن بیشتر برنجکار هستند و اضافه کرد: باید بهره وری کشت را بالا ببریم؛ همچنین کشت گل محمدی و نوغانداری و پرورش ماهی در این شهرستان رونق دارد، البته باید به زیرساخت های عبوری آن در مسیر ملاسرا، شفت و زنجان توجه کنیم تا این شهرستان از بن بست خارج شود.
قاضی زاده هاشمی، از رونق پرورش برنج و راتون در شهرستان لنگرود خبر داد و خاطرنشان کرد: این شهرستان مسافرپذیر است و ظرفیت های بالای بوم گردی در جنگل و کنار دریا دارد که باید دهکده های گردشگری ارتقا پیدا کند، اما با پدیده کوه خواری مواجه هستیم.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گیلان را استانی پهناور با شهرستان های زیاد دانست و تاکید کرد: دولت سلام برای تک تک شهرستان های گیلان برنامه دارد و همه شهرستان ها را ارزیابی کردیم و فقط برنامه ملی و استانی نداریم، بلکه شهر به شهر برنامه ریزی کردیم تا استان آباد و سرسبز گیلان شکوفاتر از قبل باشد.