خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

گره زدن همه موضوعات کشور به مسائل خارجی یک خطای راهبردی است

ایسنا | سیاسی | چهارشنبه، 19 خرداد 1400 - 20:12
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گره زدن همه موضوعات کشور به مسائل خارجی را یک خطای راهبردی دانست و گفت: اگر باور به درون در دولتی شکل گرفت بر مشکلات فائق می‌آید و این باور به یک تفکر نیاز دارد که آن تفکر جریان انقلابی است.
كشور،اقتصادي،انقلاب،ايران،رئيس،كميته،شوراي،ائتلاف،نيروهاي،ظر ...

خلاصه خبر

پورابراهیمی با بیان اینکه برخی به فعالان آدرس غلط می دهند که اگر بخواهیم اقتصاد کارآمد شود باید به خارج از کشور توجه کنیم، خاطرنشان کرد: منکر اهمیت مذکرات و پیگیری حقوق بین‌المللی نیستم و حتما هر کس در دولت آینده به عنوان رئیس جمهور قرار خواهد گرفت باید وزیر امور خارجه اش محکم از حقوق ملی ما در مجامع عمومی دفاع کند و ذره ای نباید کوتاه بیاید.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم یک جمله مهمی دارند و می فرمایند اقتصاد کشور متأثر از عوامل و متغیر های متفاوتی است که تحلیل کارشناسان داخلی و خارجی هم همین است.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه عوامل بیرونی اقتصاد در عرصه های دیگر هم هست، گفت: رونق و رکودی که در دنیا به واسطه سیکل های تجاری به وجود می آید که دست ما نیست.
رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تأکید کرد: پدیده کرونا که اتفاق افتاد کسی باورش نمی شد اینگونه اقتصاد دنیا را به هم بریزد.
آقای ابوترابی و باهنر جلسه مشترک اقتصادی با تیم اقتصادی دولت گذاشتند.
صحبت هایی در آن جلسه مطرح شد بحث به جایی رفت که در خصوص درآمدهای نفتی اظهار نظر کنند.
در آن جلسه درآمدها را با سه میلیون صادرات محاسبه کردند در حالی که ما در تحریم بودیم.
کار به جایی رسید که درباره مازاد درآمدها صحبت می کردند.
رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه بی توجهی به ظرفیت های داخلی با هدف مذاکره جفا به کشور و خالی شدن دست دولت بود، اظهار کرد: هر قدر قدرت درونی باز تولید شود، ظرفیت چانه زنی در مذاکرات بیشتر می شود.
پورابراهیمی با تأکید براینکه اگر باور به درون در دولتی شکل گرفت بر مشکلات فائق می آید که متأسفانه این باور در دولت شکل نگرفت، بیان کرد: این باور به یک تفکر نیاز دارد که آن تفکر جریان انقلابی است.
وی اذعان کرد: چند سال قبل یک طراحی پیچیده در منطقه انجام شد که جمهوری اسلامی ایران را در چند فاز مورد تعرض قرار دهند و کشور را به سقوط بکشانند.
رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: اینهایی که از شفافیت مالی و تأمین مالی تروریسم صحبت می کنند و می گویند باید رصد شود، پول‌های عربستان را برای تأمین مالی تروریسم و تکفیر آوردند اما هیچکس اعتراض نکرد.
وی اضافه کرد: هدف سقوط دمشق، عراق و رسیدن به مرزهای ایران بود.
یک سردار معنوی و الهی به نام حاج قاسم سلیمانی مأموریت گرفت و به منطقه رفت و گفت این غیرممکن را به کمک الهی تغییر می دهیم.
رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه اگر قرار بود به جای حاج قاسم سلیمانی از نگاه هایی که در مناظرات صحبت می‌کنند، به آنجا می رفتند چه چیز به کشور گزارش می‌دادند؟، خاطرنشان کرد: حاج قاسم گفت من با دست خالی جلوی اینها می ایستم و دیدید که چگونه ایستاد.
ابرمردی که اینگونه منطقه، کشورهای اسلامی و منطقه را نجات داد.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: به عنوان یک کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه به شما می گویم اگر یک تفکر مبتنی بر نگاه ارزشی و دینی و انقلابی با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری در کشور شکل بگیرد در دولت سیزدهم، با یک بازه زمانی کوتاه‌مدت، بلندمدت می‌توانیم با اتکا به ظرفیت‌های درونی اقتصاد ایران و آنچه در داخل داریم، ایران را در بسیاری از عرصه ها به قطب اول اقتصاد منطقه تبدیل می کنیم.