خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

فاز دوم پتروشیمی خراسان عملیانی و به پایان می‌رسد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 19 خرداد 1400 - 19:47
بجنورد- داوطلب سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به فاز دوم پتروشیمی خراسان که توسط دولت کلنگ زنی شده است، گفت: این پروژه مهم باید عملیاتی و به پایان برسد.
استان،خراسان،شمالي،قاضي،شهرستان،رياست،جمهوري،دولت،هاشمي،كشور ...

خلاصه خبر

این داوطلب ریاست جمهوری ادامه داد: افتخار می‌کنم که خودم را متعلق به این استان بدانم و مادر من از روستای خرق شهرستان فاروج است و بستگان زیادی در این استان داریم و اکنون که فرصت شده تا با مردم خراسان شمالی صحبت کنم برنامه‌های خودم را به صورت کلی بیان می‌کنم.
فضاهای آموزشی خراسان شمالی کافی نیست
فاز دوم پتروشیمی خراسان را به پایان می‌رسانیم
این داوطلب ریاست جمهوری در خصوص مشکلات جاده بجنورد - جنگل گلستان و جاجرم به سنخواست اظهار داشت: اینها نیز به عنوان پروژه‌های تاریخی تبدیل شده‌اند.
وی همچنین به فرودگاه بجنورد و جانمایی نامناسب آن نیز اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: فرودگاه بجنورد نیاز به اصلاح دارد.
۲۰ میلیون مسافر از خراسان شمالی عبور می‌کنند
وی با اشاره به برخی واحدهای بزرگ صنعتی در استان خراسان شمالی اظهار داشت: باید زنجیره تولید و تولیدات پایین دستی این واحدهای صنعتی نیز در این استان ایجاد شود و استان از خام فروشی رها شود.
وی افزود: با وجود ظرفیت‌های خوبی که در شهرستان اسفراین وجود دارد، این منطقه بیکاری بالای ۱۳ درصد دارد و باید بسته اشتغال برای این شهرستان تدوین شود.
لزوم راه اندازی بازارچه مرزی در راز و جرگلان
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به قابلیت‌های شهرستان مرزی راز و جرگلان اشاره کرد و گفت: این شهرستان دارای ۱۸۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که باید راه اندازی بازارچه مرزی در این منطقه به عنوان یکی از پتانسیل‌های مهم استفاده شود.
وی با ابراز گله‌مندی از برخی کمبودهای بهداشتی و بیمارستانی در شهرستان مرزی راز و جرگلان وعده داد که در دولت سلام این کمبودها جبران شود.
قاضی زاده از شهرستان شیروان به عنوان سرزمین موسیقی و اقوام نام برد و ادامه داد: در مجموع استان خراسان شمالی خاستگاه موسیقی بومی است و از لحاظ برق نیز قابلیت‌های زیادی برای استقرار نیروگاه دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.
این داوطلب ریاست جمهوری از شهرستان گرمه به عنوان منطقه‌ای با قابلیت‌های زیست محیطی یاد کرد و گفت: این شهرستان نیز از لحاظ امکانات درمانی و بیمارستانی با مشکلاتی مواجه است که باید به توسعه مراکز بیمارستانی در این منطقه توجه شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی مانه و سملقان افزود: کارخانه سیمان این شهرستان از حدود ۱۵ سال گذشته شروع و همچنان نیمه‌کاره است که فاز اول آن در حال راه اندازی است و باید سایر طرح‌های توسعه‌ای آن نیز فعال شود و باید خدمات رسانی به این شهرستان نیز جدی تر شود.
نیروی انسانی خراسان شمالی هجرت می‌کنند
وی خاطرنشان کرد: ما از مردم خوب استان خراسان شمالی که در سایر استان‌های کشور از جمله تهران و مشهد و حتی خارج از کشور حضور دارند به خصوص سرمایه گذاران این استان درخواست می‌کنیم که سرمایه‌های خود را برای توسعه استان خراسان شمالی وارد این استان کنند.