خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

توسعه روابط تجاری، صنعتی و بانکی تهران و دوشنبه

مشرق | اقتصادی | دوشنبه، 17 خرداد 1400 - 22:13
وزیر نیرو گفت: یکی از زمینه‌های مهم برای گسترش روابط تجاری ایران و تاجیکستان وجود روابط بانکی مابین بوده و لازم است دو طرف در این زمینه تحرک لازم را انجام دهند.
كشور،تاجيكستان،روابط،مشترك،كميسيون،ايراني،توسعه،اقتصادي،ايرا ...

خلاصه خبر

وزیر نیرو با استقبال از درخواست و پیشنهاد طرف تاجیکستانی برای گسترش سرمایه‌گذاری‌های صنعتی ایران در تاجیکستان با استفاده از نیروی کار و منابع اولیه این کشور، توضیح داد: حل مشکلات بانکی پیش نیاز توسعه سرمایه‌گذاری طرف‌های ایرانی است.
رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تاجیکستان با آرزوی سلامتی و موفقیت برای طرف تاجیکستانی، اظهار داشت: در زمان مسئولیت خود و وزیر انرژی تاجیکستان گام‌های اساسی در توسعه همکاری‌های دو کشور برداشته شود و در مذاکرات اجلاسیه بتوانیم به مسئولیت مشترک در توسعه روابط دو کشور بیش از پیش بپردازیم.
وی با اشاره به روابط تجاری و تراز صادرات و واردات بین دو کشور در چند سال گذشته گفت: بر اساس اطلاعات واردات و صادرات بین دو کشور پتانسیل بسیار زیادی در جهت ارتقای روابط تجاری دو طرف وجود دارد.