خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

ارتش اسرائیل ابعاد جدیدی از مرگ نظامی جاسوس خود را رسانه‌ای کرد

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 17 خرداد 1400 - 22:12
ارتش رژیم صهیونیستی بعد از ماه‌ها سکوت و بایکوت خبری دستگیری و مرگ یک نظامی اسرائیلی متهم به جاسوسی، مجبور شد اطلاعاتی را به عنوان داده‌های مربوط به دلایل دستگیری و شرایط مرگ او منتشر کند.
اسرائيل،ارتش،افسر،اطلاعاتي،مرگ،اطلاعات،نظامي،امنيت،اسرائيلي، ...

خلاصه خبر

رسانه‌های عبری زبان اسرائیل از جمله شبکه ۱۲ و روزنامه یدیعوت آحارانوت، معاریو و هاآرتص عصر امروز به طور همزمان اطلاعاتی را که سخنگوی ارتش اسرائیل در اختیار آنها قرار داده بود را در خروجی های خود قرار دادند.
گرچه در روایت جدید ارتش اسرائیل ادعا می‌شود خانواده این افسر بارها با وی دیدار و حتی در محاکمه اش هم حضور داشتند اما پیش از این پدر این افسر اسرائیلی در گفتگویی با یدیعوت آحارانوت اعلام کرده بود تاکنون از اتهامات فرزندش اطلاعی ندارد.
به نوشته روزنامه هاآرتص نهادهای امنیتی اسرائیل به مطبوعات هشدار دادند اطلاعاتی که تاکنون در مورد مرگ این افسر اطلاعاتی منتشر کرده اند امنیت اسرائیل را تهدید کرده است این در حالی است که افسران همقطار و همکاران این افسر متوفی نسبت به نحوه رفتار ارتش با وی ناخرسند بوده و از این که تلاش می شد تا مسئله مرگ وی همچنان در بایکوت خبری باقی مانده و حتی تمامی تصاویر و اسناد مربوط به این افسر نیز که از سال ۲۰۱۸ در فضای مجازی بارگزاری شده بود حذف شده‌اند به شدت ابراز ناراحت می کنند.