خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

پشت‌پرده تغییرات گسترده مدیریتی هلال احمر تا سطح استان‌ها و شعب چیست؟!- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:53
مدیریت جدید انتصابی جمعیت وابسته به جریان همسو با روحانی، ضمن بهره‌گیری از نفوذ سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، دست به یک مهندسی پیچیده زده تا جمعیت هلال احمر به عنوان یک ابزار، پس از پایان دولت روحانی در سیطره این جریان سیاسی باشد.
جمعيت،هلال،احمر،مديران،سياسي،دولت،روحاني،رويكرد،رييس،ساختار، ...

خلاصه خبر

رسوایی‌های مالی و تخلفات گسترده در سالهای آخر دولت دهم، اگر چه با ورود نهادهای امنیتی، به ناکامی رحیم‌ مشایی برای بهره‌برداری از ظرفیت و سرمایه اجتماعی هلال احمر انجامید، اما غائله ی استادیوم آزادی ـ مراسم مضحک اعلام نامزدی اسفندیار رحیم مشائی با حمایت مالی و معنوی مدیران دست‌نشانده در هلال احمر و استفاده ابزاری از نیروهای این جمعیت ـ صفحه تاریکی در پرونده درخشان هلال احمر باز کرد.
متعاقباً روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و مداخلات هدفمند و بارز رییس فعلی دفتر رییس جمهور، منجر به بی‌ثباتی مدیریتی در جمعیت هلال احمر شد.
مدیریت جدید انتصابی جمعیت وابسته به جریان همسو با روحانی، ضمن بهره‌گیری از نفوذ سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، دست به یک مهندسی پیچیده زده تا جمعیت هلال احمر به عنوان یک ابزار، پس از پایان دولت روحانی، در سیطره این جریان سیاسی باشد.
استمرار این مهندسی با رویکرد سیاسی در ارکان مردم‌سالار جمعیت هلال احمر در انتخابات شوراهای اجرایی شهرستانها و هیئت مدیره استانها و مجمع عمومی کشوری و شورای عالی نیز به قوت و قدرت ادامه یافت و در قدم اول با محروم ساختن بازنشستگان از شرکت در این مجامع، شروع شد و با اقدام به ظاهر قانونی در راستای حذف مدیران و موثران در مجامع مذکور در دستور کار و چانه‌زنی قرار گرفت و گویا قرار است حدود 100 هزار میلیارد ریال اعتبار سالیانه جمعیت در مجامعی تعیبن تکلیف شود که خالی از مدیران با تجربه و بازنشستگان دلسوز باشد و ساختار تقنینی مجامع به نحوی مدیریت شود که فریاد کارشناس‌محور و مجربی از آن خارج نشود تا شاید مدیران راحت‌تر بتوانند این ساختار ناظر و تقنینی را دور زده و مطامع خود را محقق سازند!