خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

بانوی "نوری" که با نخ و سوزن به جنگ کرونا می‌رود

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:37
تا به حال دقت کرده‌اید که برخی افراد به دور از هیاهوی روزمره زندگی، آرام، در کنج خانه نشسته‌اند و به جای آنکه دستان خود را به نشانه تسلیم بالا ببرند، تلاش می‌کنند تا با کمترین امکانات، بیشترین خروجی را داشته باشند، این افراد، خانه‌شان را به محلی برای کسب درآمد حلال تبدیل کرده‌اند، منیرالسادات حسینی یکی از آن دست افرادی است که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اما خوب توانسته فعل خواستن را صرف کند و روی پاهای خود بایستند چرا که به کار و توانایی خود ایمان دارد و در این مسیر پرفراز و نشیب عشق و علاقه را چاشنی کارش کرده تا هر دفعه بهتر از قبل ادامه دهد.
ادامه،حسيني،دوختن،خياطي،ماسك،سفارش،كيفيت،علاقه،زمان،كارآفرين ...

خلاصه خبر

حسینی این بانوی نوری با پارچه های گل گلی و ساده و مقداری ربان و تور سرویس آشپزخانه، ماسک، کیف و محصولات دیگر را با زیبایی هر چه تمام تر می دوزد.
سلیقه و ذوقش را در گوشه گوشه منزل نقلی بسیار تمیز و مرتبش قابل مشاهده است، اتاق کارش هم که پر از پارچه های زیبا و نخ های رنگارنگ و روبان های چشم نواز، چرخ خیاطی و اتو پر کرده بود.
وی از علاقه خود به دوخت دوز در زمان کودکی اش برایم گفت که ذوق دوختن باعث می شد تا بدون قاعده و قانون خاصی نخ و سوزن و پارچه را دردست بگیرد و تا ان جایی که در توانش بود یه چیز خوب درست کند که البته گهگاهی چشم مادرش را که دور می دید به سراغ چرخ خیاطی می رفت و دوختن را با اون ادامه داد هرچند دردسرهای شکستن سوزن چرخ خیاطی و بهم خوردن تنظیمات و بعدش هم نگاه های مادرش را به جان می خرید.
حسینی که در حال حاضر حدود ۶ ساعت از زمان خود را به کار دوختن اختصاص می دهد می گوید که پس از شیوع ویروس کرونا و اجباراستفاده از ماسک باعث شد تا در ابتدا با دوختن ماسک برای خانواده و اطرافیان کارم را شروع کنم و در کنارش هم سرویس آشپزخانه را به جهت سرگرمی و علاقه انجام می دادم که به تدریج به لطف و اعتماد دوستان، بستگان و اطرافیان سفارش ها زیاد شد و کار رونق گرفت.