خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

ماماها در انجام و ترویج زایمان طبیعی نقش بسیار مؤثری دارند

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:36
مسئول مامایی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، گفت: ماماها با یک برنامه منظم و تدوین‌شده مراقبت‌های قبل و حین بارداری را برای یک بارداری‌ بی‌خطر ارائه می‌دهند و در انجام و ترویج زایمان طبیعی نقش بسیار مؤثری داشته و این نقش‌ها با توجه به کوریکولوم تحصیلی آنان در تمام دنیا پذیرفته‌شده است.
زايمان،مامايي،استان،پزشكي،ماماها،دانشگاه،بارداري،كردستان،ماد ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه سال گذشته پاندمی کووید ۱۹شرایط خاص را برای ارایه خدمت به مادر به وجود آورده بود، افزود: همکاران ماما در این شرایط کرونایی دوش‌به‌دوش سایر گروه‌های پزشکی درگیر مشکلات ناشی از بیماری کرونا هستند و در مراکز بهداشتی و بخش‌های زایمان در خط مقدم پیشگیری و کنترل این بیماری در حوزه سلامت زنان، مادران باردار و نوزادان خالصانه تلاش می‌کنند.
مسئول مامایی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، بیان کرد: جامعه مامایی دانشگاه به عنوان یکی از اعضای خانواده پزشکی به واسطه مهارت دانش ایثار و اخلاص خویش که همواره نوید بخش حیات و سلامت برای خانواده و جامعه بوده است با کیفیت بالا و تلاش در بهبود مستمر آن عامل بالقوه ای در کاهش مرگ و میر و ابتلای مادران و نوزادان به انواع بیماری‌ها هستند.
وی با اشاره به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی حدود ۲۹۴ نفر ماما در بخش بهداشت و ۴۸۰ ماما در بخش آموزش و درمان در حال فعالیت هستند، عنوان کرد: بیش از ۱۳ هزار مادر باردار در سطح استان تحت پوشش های خدمات مراقبتی هستند.
مسئول مامایی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، افزود: تعداد ۱۲ هزار و ۸۰۳ مادر باردار هم اکنون در سطح استان در مراکز بهداشتی تحت پوشش مراقبتی قرار گرفته اند.