خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

گزارش تسنیم از سیلاب گناباد/ شکسته‌شدن سیل‌بندها خسارت را دوچندان کرد + فیلم- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:35
گروه استان‌ها ــ سیلاب عصر و شب گذشته در گناباد فراتر از حد تصور بوده و خسارات زیادی را نیز به ویژه به بخش کشاورزی و دامداری وارد کرده است.
گناباد،خسارت،بارندگي،آب،سيل،ميزان،شهرستان،اظهار،كاخك،ميلي،اع ...

خلاصه خبر

حامد قربانی فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: دلیل اصلی این که میزان زیادی آب وارد شهر گناباد شد شکسته شدن بندهای خاکی در بالا دست گناباد است.
فرماندار گناباد اعلام کرد: در شهرستان اعلام آماده باش صد درصدی داده شده و تمامی نیروها در حال خدمت رسانی به مردم هستند و خوشبختانه تاکنون خسارت جانی نداشته‌ایم.
بیشترین بارندگی استان در گناباد
داریوش شیبانی رئیس اداره هواشناسی گناباد در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد: بیشترین میزان بارندگی در سطح استان مربوط به شهرستان گناباد است به صورتی که در روستای نجم آباد در طی 2 ساعت 31 میلی متر بارندگی داشته ایم و در بخش کاخک 25 میلی متر وشهر گناباد24 میلی متر بارندگی ثبت شده است.
وی ادامه داد: در 229 روز گذشته در گناباد 29 میلی متر بارندگی داشته ایم و این در حالی است که در 3 ساعت در شهرستان بیش از 25 میلی متر بارندگی داشته‌ایم.
آبگرفتی منازل در شهر گناباد
فرد گمشده در روستای بهاباد پیدا شد
نرگس افرادی رئیس جمعیت هلال احمر گناباد نیز اظهار داشت: براثر سیل امروز در گناباد 12 مورد آبگرفتی منازل به ما اعلام شده که رفع شده و 4 مورد گرفتار در سیل داشته ایم و خوشبختانه فرد مسنی که در روستای بهاباد مفقود شده بود با کمک تیم‌های تجسس جمعیت هلال احمر پیدا شده است.
حامد قربانی فرماندار گناباد نیز در جلسه ستاد پیشگیری و فرماندهی مدیریت بحران شهرستان گناباد که ساعت 22.30 دقیقه در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار داشت: مدیران باید در آماده باش کامل باشند و بندهای خاکی که پر آب شده باید هرچه سریعتر ترمیم شود که در بارندگی بعدی مجدد دچار خسارت نشویم.