خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

علاقه‌ام به کاوه آهنگر مرا به سمت قلم‌زنی برد

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:13
یک هنرمند قلم‌زنی روی مس گفت: علاقه‌ام به کاوه آهنگر من را به سمت این هنر کشید؛ در یکی از بازدیدهایم از بازار اصفهان کاوه‌ای که در ذهن داشتم به قلم‌زنی روی آورد و همین مورد باعث ادامه هنر قلم‌زنی من شد.
هنرمندان،محصولات،فعاليت،هنرمند،هنري،فروش،ادامه،هنر،مصلي،مس،م ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان رضوی یک هنرمند قلم‌زنی روی مس گفت: علاقه‌ام به کاوه آهنگر من را به سمت این هنر کشید؛ در یکی از بازدیدهایم از بازار اصفهان کاوه‌ای که در ذهن داشتم به قلم‌زنی روی آورد و همین مورد باعث ادامه هنر قلم‌زنی من شد.
این هنرمند قلم‌زن اضافه کرد: یکی دیگر از روش‌های معرفی محصولات تولیدی، حضور در نمایشگاه‌هاست که در حال حاضر نیز نمایشگاه فیزیکی برگزار نمی‌شود و نمایشگاه صنایع‌دستی به صورت مجازی برگزارشده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دیگر دلایلی که هنرمندان در فروش محصولات توفیق کمتری دارند این است که روحیه هنرمندان به گونه‌ای است که در حوزه بازاریابی توانایی ندارند و به عقیده من مدیران باید برای افزایش فروش آثارهنری برنامه‌ریزی کنند.
این هنرمند قلم‌زنی روی مس در خصوص اینکه برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در خارج نتیجه‌ای برای هنرمندان ندارد، عنوان کرد: با اینکه نمایشگاه‌های زیادی برگزار می‌شود اما هنرمندان به فروش قابل قبولی نمی‌رسند، به همین دلیل بخشی از محصولات تولیدی هنرمندان می‌تواند برای هدایا مورد استفاده قرار گیرد و مدیران به جای استفاده از محصولات تولیدی غیر استانی می‌توانند از ظرفیت هنرمندان خود استان بهره ببرند.
سروانی در مورد مهم‌ترین چالش هنرمندان صنایع‌دستی اظهار کرد: درآمد هنرمندان صنایع‌دستی کافی نیست و به اندازه‌ای که زحمت می‌کشند درآمدی ندارند و تحت پوشش بیمه نیستند.
باید گفت که هنرمندان در صورت داشتن درآمد می‌توانند با طیب خاطر به فعالیت خود بپردازند.
البته معتقدم که در کشور ما نسبت به هنرمندان مقداری بی‌مهری وجود دارد و این در صورتی است که در دیگر کشورها روی هنرمندان سرمایه‌گذاری می‌شود.
این هنرمند قلم‌زن در مورد چالش‌های پیش روی این هنر ادامه داد: یکی از چالش‌های هنرمندان رشته قلم‌زنی این است که محصولات زیادی از کشورهای هند و پاکستان وارد ایران می‌شود و با اینکه این تولیدات کاملا با قلم‌زنی متفاوت هستند اما مشتری خاص خود را دارند؛ البته در این بین ارزان‌تر بودن محصولات وارد شده نسبت به محصولات ایرانی بی‌تاثیر نیست.
این هنرمند قلم‌زنی روی مس خاطرنشان کرد: علاقه‌ام به کاوه آهنگر که فردی فرهیخته بود و در مقابل ظلم ایستادگی کرد من را به سمت این هنر کشید.