خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

بطحایی: اجرای سند تحول می‌تواند آموزش و پرورش را به جایگاهی در شان نظام برساند/ این سند باید در قالب پروژه دیده شود

فارس | سیاسی | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:12
وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان‌ اینکه مناسبت‌ترین راهکار برای حل مسائل آموزش و پرورش اجرای سند تحول است؛ گفت: اگر سند تحول اجرا شود می‌توانیم آموزش و پرورش را به جایگاهب که در شان جمهوری اسلامی باشد، برسانیم.
آموزش،پرورش،سند،مسائل،دولت،بطحايي،تحول،نگاه،وزير،رويكرد،جمهو ...

خلاصه خبر

وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان‌ اینکه مناسبت‌ترین راهکار برای حل مسائل آموزش و پرورش اجرای سند تحول است؛ گفت: اگر سند تحول اجرا شود می‌توانیم آموزش و پرورش را به جایگاهب که در شان جمهوری اسلامی باشد، برسانیم.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ما امروز از جهات مختلف کیفیت مورد نظر را ندارد؛ تاکید کرد: تعریفی که از آموزش و پرورش وجود دارد در اذهان و باورهای دولت مردان متفاوت است، برخی آموزش و پرورش را تنها نهادی برای آموزش خواندن و نوشتن و سواد تلقی می کنند.
وزیر سابق آموزش و پرورش یادآور شد: یکی از دلایلی که دولتمردان نگاه درستی به آموزش و پرورش ندارند برای تعریفی است که به این نهاد دارند و شاید تنها کسی که نگاه تربیتی و در کل نگاه درستی به آموزش و پرورش داشته؛ مقام معظم رهبری بوده است و کسانی که دارند برای آموزش و پرورش سیاست گذاری می کنند نگاهشان به آموزش و پرورش نگاه تربیتی و دینی نیست.
بطحایی تاکید کرد: دولت‌ها متاسفانه وقتی تلقی‌شان از آموزش و پرورش کامل نباشد برای مسائل آموزش و پرورش هم وقت نمی گذارند و دغدغه آموزش و پرورش را ندارند.
البته مسائل آموزش و پرورش هم تنها بحث حقوق معلمان نیست.
وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: متاسفانه نگرش ما مسئولان و سیاست مداران به آموزش و پرورش با نگاهی که مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش دارند؛ خیلی همخوانی ندارد و اولین عاملی که موجب شده دولت ها با آموزش و پرورش مهربانانه برخورد نکنند، همین نگاهی است که به این نهاد دارند.
وی بیان کرد: اگر به ۴۰ سال پیش برگردیم و مسائل آموزش و پرورش را بررسی کنیم می بینیم بسیاری از مسائل آموزش و پرورش امروز ما همان مسائل ۳۰_۴۰ سال پیش است.
وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: اگر سند تحول اجرا شود می توانیم آموزش و پرورش را به جایگاه خودش که در شان جمهوری اسلامی باشد برگردانیم.