خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دستگاه‌های دولتی با ریخت و پاش مالی بیت‌المال را زیرپا می‌گذارند

مهر | دین و اندیشه، سیاسی، استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:11
گرمی - رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرمی گفت: برخی از دستگاه‌های دولتی با ریخت و پاش مالی حقوق بیت‌المال را پامال کرده و به سفارش حضرت علی(ع) در این باره کاملا بی‌توجه هستند.
علي،امام،حضرت،جامعه،فقرا،اميرالمومنين،سيره،فقر،كرامت،حفظ،ثرو ...

خلاصه خبر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرمی گفت: هر زمانی که می‌خواهیم در مورد سیره امام علی (ع) در رسیدگی به حال و روز فقرا و طبقات مستضعف بحث کنیم، بهتر است پیش از آن به شخصیت زندگی آن حضرت توجه کنیم؛ حضرت علی (ع) رفتار و زندگی خود را در همراهی با طبقات ضعیف و مستمند تنظیم کرده بودند و به کمترین امکانات بسنده می‌کردند.
وی فقر و محرومیت را امتحانی برای فقرا، ثروتمندان و صاحبان قدرت دانست و خاطر نشان کرد: حضرت علی (ع) برای فقر زدایی از جامعه چهار دستورالعمل به کارگزاران دارند از جمله اینکه امانت دار باشید، با خاطیان و فاسدان شدیداً مقابله کنید، فقیر پروری نکنید و کرامت فقرا از هر دین و مذهبی را حفظ کنید.
شأن حکومت دینی فقیر پروری و کمک‌های موردی به فقرا نیست، شأن حکومت علوی این است که فقر و فقیری در جامعه نباشد.
بخش عمده گناه و مسئولیت بر عهده ثروتمندان است.
وی نسبت به حفظ کرامت فقرا تأکید کرد و گفت: همه مسئولین محترم و ثروتمندان عزیزی که به فقرا کمک می‌کنند، مراقب باشند و مانند امیرالمومنین کمک و کرامت فقرا را حفظ کنند.