خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

شکایت رد صلاحیت‌شدگان انتخابات در اصفهان با جدیت بررسی می‌شود- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 09:53
گروه استان‌ها ــ رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان اصفهان گفت: برای بررسی شکایات رد صلاحیت شدگان از هر راهی که بتواند ما را در کشف واقع و شناخت شخصیت‌هایی که اعلام کاندیداتوری کرده‌اند راهنمایی کند، استفاده می‌کنیم.
صلاحيت،نظارت،رد،هيئت،بررسي،شكايات،شدگان،مراجع،شهرستان،موارد، ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، بااشاره به وصول شکایت رد صلاحیت شدگان به هیئت عالی نظارت اظهار داشت: ما 1114 رد صلاحیت داشتیم که تقریبا بالای یک هزار نفر شکایت کرده و تقاضای بازبینی پرونده‌شان را از ما داشتند، که هیئت عالی نظارت براساس وظیفه قانونی از 10 اردیبهشت تشکیل جلسه داده و تک‌تک پرونده‌ها را با همه مستندات ارسال شده از هیئت‌های نظارت و اجرایی شهرستان‌ها بررسی می‌کند.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان اصفهان بااشاره به همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای رسیدگی به شکایات تصریح کرد: هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان ازنظر قانونی می‌توانند به واسطه استعلاماتی که می‌گیرند اگر یک رد صلاحیت مستند به گزارش چند مرجع بصورت همزمان باشد، مثلا گزارش دادگستری برحسب محکومیت‌های فرد یا نیروی انتظامی برحسب دستگیری‌ها، درچنین مواردی غالباً با اندک بررسی و استعلامی از مراجع مربوطه رد صلاحیت قبلی تایید می‌شود چراکه یک نفر توسط مراجع متعدد و با عناوین مختلف رد بشود اطمینان بر عدم صلاحیت او بیشتر است.