خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دلِ خون مردمِ گِردخون؛ روستایی در همسایگی شیراز

فارس | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 09:13
گردخون، روستایی در شهرستان شیراز که به دلیل وجود انواع و اقسام مشکلات تاب و توانی برای مردمش باقی نگذاشته است.
روستا،كوچه،شيراز،دليل،روستاي،مشكلات،زمين،اهالي،وضعيت،زباله،ش ...

خلاصه خبر

گردخون، روستایی در شهرستان شیراز که به دلیل وجود انواع و اقسام مشکلات تاب و توانی برای مردمش باقی نگذاشته است.
به گفته معتمدین این روستا، گردخون بیش از ۱۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بیش از ۷۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی دارد.
جاده اصلی که از شیراز به این روستا می رسد، تقریبا شب هنگام تاریک مطلق است.
موضوعات و مشکلات فرهنگی در گردخون به وفور یافت می شود و در واقع این روستا دچار فقر فرهنگی شده که کودکان و نوجوانان آن با این وضعیت در حال رشد و بزرگ شدن هستند.
به دلیل ارزان بودن زمین و خانه نسبت به شهر شیراز، جمعیت زنان مطلقه در گردخون بالاست.
یکی از فروشندگان در این روستا گفت: متاسفانه در بحث فساد و فحشا در گردخون علاوه بر وجود زنان بدکاره، دخترانی با سن های پایین در حد ۱۲ تا ۱۳ سال هستند که روسپیگری کارشان است.
فرهنگسرا، سرای محله، کتابخانه و حتی مسجد فعالی در گردخون وجود ندارد.
مواد مخدر نیز در این روستا به راحتی پیدا می شود و طبق گفته ساکنین آنجا غالب مواد مخدر در دست یک نفر است که همه مردم روستا نیز وی را می شناسند.
در گردخون به دلایل مختلف از جمله وجود اراذل و اوباش، مواد فروشان، مشروب فروشان و شرایط محیطی نظیر کوچه های غیرقابل تردد و تاریکی حاکم بر روستا در شب ها سبب شده امنیت این روستا پایین آمده و تردد در آن پسِ تاریکی شب بسیار سخت و دلهره‌آور باشد.
بازدیدهایی که به طور معمول با وعده و وعیدهایی همراه است اما متاسفانه غالب آنها تاکنون به مرحله اجرا و عمل نرسیده و مردم این روستا را شاکی کرده است.
دهیار روستای گردخون در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: به دلیل فاصله کم روستا تا شیراز، جمعیت روستا درحال افزایش می‌باشد درحالیکه منابع ما محدود است.
وی با بیان اینکه باید هرچه زودتر روستای گردخون به شهر شیراز اضافه شود، اضافه کرد: گردخون محل حاشیه نشینان شهر شیراز است و مشکلات گردخون گریبان شیراز را خواهد گرفت لذا مطلوب است هرچه زودتر این الحاق رقم بخورد.