خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

شورای شهرداری هستیم، نه شهر/در شورای پنجم حاشیه‌ها از متن پررنگ‌تر بود

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 08:31
رییس شورای شهر کرمانشاه با انتقاد از قوانین و آیین نامه های مربوط به شوراها، ضعف و نقص این قوانین را عامل اصلی کاهش کارایی شوراها عنوان کرد.
قوانين،شوراها،شهر،عملكرد،شوراي،شورا،كارايي،حيدري،ضعف،نظارت،ر ...

خلاصه خبر

ایسنا/کرمانشاه رییس شورای شهر کرمانشاه با انتقاد از قوانین و آیین نامه های مربوط به شوراها، ضعف و نقص این قوانین را عامل اصلی کاهش کارایی شوراها عنوان کرد.
طیب حیدری در گفت و گو با ایسنا، شوراهای شهر و روستا را نماد حاکمیت مردم بر مردم دانست و افزود: شوراها نمونه بارز دموکراسی یا مردم سالاری هستند و دیدگاه همه نسبت به ماهیت وجودی این ساختار مثبت است.
وی وجود شوراها را امری ضروری دانست وافزود: ماهیت وجودی شوراها مثبت است و بودن آن از نبود آن بهتر است، اما آنچه موجب شده عملکرد شوراها امروزه چندان کاربردی نباشد و ایرادات متعدد در عملکرد آنها مشاهده شود ناشی از وجود برخی قوانین گنگ مربوط به عملکرد این نهاد است.
حیدری خاطرنشان کرد: در کنار ضعف قوانین آنچه موجب شده عملکرد شوراها کارایی لازم را نداشته باشد عدم نظارت این نهاد بر سایر دستگاه های خدمات رسان است.