خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

کوچ سینماگران به عرصه سریال‌سازی/ «لیپار» آماده تور جهانی می‌شود

مهر | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 06:41
حسین ریگی کارگردان فیلم سینمایی «لیپار» ضمن اشاره به صدور پروانه نمایش برای این فیلم، بیان کرد که آن را به سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ارایه خواهد کرد.
فيلم،اكران،سينمايي،ساخت،شرايط،ليپار،سريال،سينما،فيلمساز،بلوچ ...

خلاصه خبر

بیشتر روی این موضوع تمرکز داریم که بتوانیم فیلم را به سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ارایه بدهیم و از سوی دیگر زمینه حضور آن را در جشنواره‌های دیگر جهانی فراهم کنیم.
این کارگردان بیان کرد: منِ کارگردان دوست دارم فیلمم دیده شود فکر می‌کنم این حق من است که دوست داشته باشم فیلمم به هر نحوی یعنی چه به صورت اکران آنلاین چه به صورت اکران سینمایی دیده شود، ولی وقتی پای تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار به میان می‌آید قصه فرق می‌کند، به هر حال بازگشت سرمایه مقوله مهمی است و مجبورم تحمل کنم تا شرایط برای اکران فیلم مهیا شود.
از این رو فکر می‌کنم پلتفرم‌ها باید جدی‌تر بحث امنیت را پیگیری کنند تا فیلمسازان بتوانند به این سمت بروند.
اگر امنیت وی او دی‌ها ارتقا پیدا کند سینماگران هم به این بسترها اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند.
در حالی که تمام سیستان و بلوچستان به این موضوعات منحصر نمی‌شود.
در سینما وقتی از یک بلوچ صحبت می‌شود بلافاصله بحث مواد مخدر، قاچاق و تروریست مطرح می‌شود در حالی که واقعاً این موضوع این همه رواج ندارد.
کلیدواژه کلی فیلم‌هایی که تاکنون از این خطه دیده‌ایم اسلحه بوده‌است اما این موضوع در فیلم من وجود ندارد و به زوایای دیگری همچون مهمان نوازی، تاریخ این استان و… پرداخته‌ایم.