خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

وقتی کرونا دکور برنامه را بزرگ می کند!/ احترام به زبان ساده در «دعوت»

فارس | برگزیده | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 05:54
ویژه برنامه افطار «دعوت» همچون سال‌های پیش تلاش می‌کند مفاهیم عرفانی و معنوی را با زبانی ساده و دوست داشتنی به مخاطبان منتقل کند و در ساخت حال خوش بینندگان در لحظه‌های افطار سهیم باشد.
برنامه،دعوت،قرار،محمد،گروه،مجتبي،كشاورز،زندگي،استوديو،افطار، ...

خلاصه خبر

ویژه برنامه افطار «دعوت» همچون سال‌های پیش تلاش می‌کند مفاهیم عرفانی و معنوی را با زبانی ساده و دوست داشتنی به مخاطبان منتقل کند و در ساخت حال خوش بینندگان در لحظه‌های افطار سهیم باشد.
خبرگزاری فارس- گروه رادیو و تلویزیون: ماه مبارک رمضان در رسانه ملی یکی از فرصت‌های ویژه برنامه‌سازی است چرا که مخاطبان زیادی در لحظه‌های افطار تا سحر به صورت خانوادگی و دسته‌جمعی پای گیرنده‌های رادیویی و تلویزیونی خود می‌نشینند و همراه برنامه‌های رسانه ملی هستند.
ویژه‌برنامه زنده شبکه یک سیما با عنوان «دعوت» با محوریت خانواده با حضور مهمانانی از جنس مردم سه سال است که قبل از افطار روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود و امسال نیز این برنامه با سرفصل‌های مختلف و متنوع و با محوریت خاندان و بزرگ خاندان ایرانی و با نگاهی ویژه به خانواده ایرانی هر روز با تیتراژ «زیبای منی» با صدای حجت اشرف‌زاده ساعت ۱۹:۱۵ مهمان سفره‌های افطار ببینندگان شبکه یک سیما است.
دکور در انتهای سالن اصلی طراحی و اجرا شده و طراحی صحنه فضای نسبتا بزرگی را به خود اختصاص داده است.
پکانی که حجت‌الاسلام برمایی معمولا هر روز پلاتوی آغازین خود را با پایین آمدن از آن می‌گوید، در گوشه سمت راست قرار دارد و مسجد و گل دسته‌هایی که لاجرم انسان را به یاد لحظات ملکوتی و عرفانی اذان می‌اندازند نیز در طراحی صحنه قرار دارند که در آنها از رنگ سمبلیک ایرانی اسلامی آبی بهره گرفته شده است.
مجتبی کشاورز تهیه‌کننده و کارگردان، محیا اسناوندی سردبیری و محمد آقایی‌فرد کارگردان هنری دور میزی نشسته و مشغول صحبت کردن با مهمانان هستند.
در «دعوت» که یک برنامه با ساختار گفتگو و تعامل بین کارشناس و مهمانان است، کارشناس بیشتر شنونده است تا گوینده.
در این برنامه، کارشناس با مهمانان گفتگو می‌کند و به رسم همیشگی یک مجری پلاتوهای آنچنانی نمی‌گوید چرا که این برنامه بر مدار شنیدن صحبت‌های مهمان پیش می‌رود.
نور صحنه روشن می‌شود، مهمان‌ها، مجری و همه عوامل آماده هستند.
مجتبی کشاورز، محیا اسناوندی، محمد آقایی‌فرد و فضل‌الله شریعت‌پناهی که از ابتدا در استودیو حضور داشته‌اند پشت مانیتور قرار دارند و لحظه به لحظه برنامه را رصد می‌کنند.
منشی صحنه زمان باقی مانده تا آغاز برنامه را اعلام می‌کند ۱۰ ثانیه.شمارش معکوس آغاز شده و سکوت پشت‌صحنه را فرا می‌گیرد.
محمد برمایی که در صحنه قرار دارد پلاتوی آغازین خود را می گوید.
بعد از پایان پلاتو تیتراژ ابتدایی برنامه با صدای حجت اشر‌ف‌زاده با عنوان «زیبای منی» پخش می‌شود.
در فاصله‌ پخش تیتراژ مهمانان وارد می‌شوند و روی صندلی‌های خود می‌نشینند.
**سوژه ها چگونه انتخاب می شوند؟
اسناوندی همچنین درباره بازخوردهای برنامه نیز گفت: ممکن است مهمانی باشد و سوژه دیگری جایگزین آن شود ممکن است به مهمان‌هایی در لحظه به لیست ما اضافه شوند به من و گروه «دعوت» معرفی شوند بنابراین باید آن را جابه‌جا کنم یا حذف کنم؛ هر مهمان خوبی که از طریق گروه پژوهش و محتوا به ما معرفی شود به طوری که به محتوای ما کمک کند حتماً جایگزین خواهد شد.
کم‌کم برنامه به لحظات پایانی خود نزدیک می‌شود محمد برمایی صحبت‌های پایانی خود را مطرح می‌کند.
عوامل برنامه دعوت بعد از خاموش شدن نور صحنه راهی سالن پذیرایی برای صرف افطار می‌شوند.